Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hogy kéne döntenem...

Szerintetek hogy kéne döntenem a továbbtanulás kapcsán? Maradjak vagy folytassam?

Figyelt kérdés

Mentőtiszti szakirányon tanultam és sikeresen befejeztem a második évemet , de sajnos a harmadik évem megkezdése előtt egy évig passzívon voltam ( tavaly szeptember ) családi dolgok miatt és ez alatt az idő alatt emelt biosz kémiából tettem érettségit és ha Debrecenbe mentem volna ezzel akkor 5 ponttal csúsztam le volna csak és szerintem jövőre jobban fel tudnék készülni hogy sikerüljön. Kérdésem az lenne hogy megérné nekem ott hagyni a tisztit úgy hogy jövőre felvételizek orvosira úgy hogy 4 félévet majd nekem kell kifizetni ott valamiből ( pl hitel ) vagy inkább felejtsem el inkább ezt az ötletemet ? ( tudom hogy vissza kell majd fizetnem a képzési időm felét ha önként otthagyom de arra már az összeg megvan nekem )

Oka pedig annak hogy elgondolkodtam ezen hogy hiába tiszt lesz az ember ( ha elvégzi ) hogy akkor is az orvos dönt és az orvosi kompetenciák nekik adottak nekünk le van korlátolva és ők szakosodhatnak bármerre mi meg főleg a mentőzésben vagyunk , de én nem szeretnék folyton mások alatt lenni vagy bekorlátozva lenni életem végéig amiatt ebbe a hivatásban hogy csak mentőtiszt vagyok.



2017. aug. 1. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit szeretnel! A lecet magasabbra tetted mar most! Helyes!

Tanulj orvosnak!

Sok sikert!

2017. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nincs ezen mit végiggondolni, irány az orvosi. Sok szerencsét.
2017. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell visszafizetni a mentőtisztinek se a felét, ha jövőre tényleg felvesznek orvosira. Az orvosisoknak 14 állami félév jár. Neked ha jól számolom csak 4 fogyott el (így csak 2 félévet kéne pl. diákhitel-2ből finaszírozni)
2017. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm , nagy kő esett le a vállamról hogy ezt hallom :D , tisztit is szerettem de hiába akarok valakin segíteni ha nem engedik igazán , akkor már csak bele kell akkor húznom még jobban mint eddig :)
2017. aug. 1. 22:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Helyes!:))
2017. aug. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia!végül átmentél orvosira ? :)
2021. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!