Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy nem tudom eldönteni, hogy merre menjek továbbtanulni.

4 szak jött szóba, a gépészmérnök, a gazdaságinformatikus, a vegyészmérnök, és a programtervező informatikus.


A gépészmérnök, azért, mert mindig is érdekeltek a gépek, de ennek a szakmának is vannak olyan területei amik nem nagyon ragadnak meg engem, és nem utolsó sorban rengeteg pénzt is lehet keresni vele.


A gazdaságinformatikus azért, mert jelenleg közgazdasági szakközépbe járok, és szerintem, előnyben lennék a többi diákkal szemben ilyen téren, ezt viszont azért nem szeretném, mert nem szeretném a gép előtt leélni az életem, és nem szeretnék "kocka" lenni, és programozást sem tanultam eddig, és szerintem azzal is bajban lennék Ezzel is viszont rengeteg pénzt lehet keresni.


A vegyészmérnök azért, mert mindig is érdekelt a kémia, fizika, matematika, viszont nem tudom, hogy azt a rengeteg képletet, amit ők tanulnak meg tudnám e tanulni.


A programtervező informatikus pedig azért, mert a matematikát mindig is szerettem, és jó is vagyok belőle, viszont ez meg már nagyon kockás, és nem tudom, hogy a programozás menne e.


Nagyon szépen kérlek titeket, hogy segítsetek, szerintetek melyik lenne a legjobb választás, tudom, hogy ezt magamnak kell eldöntenem, én el is döntöttem, csak nem tudom, hogy melyik lenne a helyes út.


Előre is köszönöm!



2017. aug. 1. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A rövid indoklásaid alapján én úgy látom a gépész a legjobb választás. Nem kell, hogy minden terület érdekeljen, úgyis szakosodni fogsz valamilyen irányba és elég ha az érdekel.
2017. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen , a leírtak alapján én is azt érzem hogy a legmegfelelőbb számodra a gépészmérnök lenne .
2017. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Azért a vegyészmérnökit se vetném el, ők is elég sok géptant tanulnak (nyílván sokkal kevesebbet, mint a gépészmérnökök ez tény).
2017. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a gépész tűnik befutónak, viszonylag széles a paletta szakosodást illetően, nem kell, hogy minden érdekeljen. Esetleg vegyészmérnök, BME-n a folyamatmérnöki szakirány, Veszprémben az egész képzés eléggé nehézipari beállítottságú, ott talán érvényesülhet a gépész véna.

Ha informatikát nem tanultál/tanulsz, akkor az informatikus szakok szinte biztosan felejtősek, elvégre kapásból az elején kellene behoznod 2-3-4 év lemaradást.

2017. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyedül a vegyeszmernök amit huzz ki biztosan szerintem.

Egy barmilyen informatikusank 1000szer jobb lehetösegei vannak manapsag mint egy vegyesznek. Ha birod a kodolast ez jobb valasztas.


Illetöleg ha folyamatmernök iranyban gondolkodsz akkor mindenkeppen a Gepeszmernokot javaslom en is, ott is tanulhatsz annyi folyamatiranyitast, hogy akar bele is lehetne fulladni, efelöl biztos lehetsz.

2017. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Illetve egy gepeszmernök elögg is sokkal szelesebb lehetösegpaletta all mint egy vegyesz elött ebben biztos lehetsz.
2017. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem ajánlom a vegyészmérnökit. Tized annyi álláslehetősége van mint egy gépész- vagy villamosmérnöknek. Nagyon nehéz vele elhelyezkedni.
2017. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!