Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lehet a baj? Miért nem...

Mi lehet a baj? Miért nem tudom? (kémia)

Figyelt kérdés

Adott a villányi könyv, illetve feladatgyűjtemény.(Ötösöm lesz kémiából)

Elkezdtem megoldani, most tartok a 3. fejezetnél(a közepe-vége táján). Gondoltam leülök egy kémiás emelt érettségihez és megoldom a számolós feladatokat. Hát nem ment. Voltak ugyan ötleteim a megoldáshoz de nem sikerült és nincs mit szépíteni,elvéreztem.

Mi lehet a baj,ha az Ötösöm lesz kémiából megoldása ment, és ott egymás után haladtam , minden feladatot megoldottam? Nem értem az összefüggéseket,mikor már minden anyagot használni kellene... De miért?

Mit tehetnék?

Nagyon fontos lenne,mert tavasszal szeretnék orvosira jelentkezni.

Köszönöm a segítséget!

19/l



#kémia #érettségi #orvosi #ötösön lesz
2017. aug. 3. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Az érettségi feladatok összetettebbek, amíg a villányis feladatok sokszor rövidebbek, de a bázisuk erősen a villányison alapszik. Az első szabály, hogy ne ijedj meg tőlük csak azért, mert érettségi számolásuk. Egy fejezetvégi ötösömleszes példánál mindegyik sokkal egyszerűbb. A második, hogy mindig olvasd el először a feladatot, aztán a részkérdéseket, gyakran hozzásegít a megoldás menetének felállításához. A harmadik, hogy ismerd fel az egymásra épülő típusfeladatokat. Ha majd sok érettségi számolást végigcsinálsz, észre fogod venni, hogy másfajta megfogalmazásban, de szinte mindegyik típuspélda ugyanazt kéri; mindig van egy titrálós, koncentrációs, pH, gáztörvény, Faraday törvény, egyensúly felírás és általában kristályos feladat is, az összes többi pedig csak szorzás és osztás. A függvénytáblázatod segít abban, hogy az alkalmazási részben ne ejts hibát, ha bizonytalan vagy, ki tudod keresni, hogy milyen vegyületek keletkezhetnek, az oldódasi táblázatban pedig szerepelnek a csapadékok. Nincs semmi, amit meg kell érteni, ha gyakorolsz és odafigyelsz, hibátlanra fog menni egy idő után.


Bízhatsz bennem, végigcsináltam vagy tizenöt emelt érettségit tavaly, és végül 90 százalékos lett. :)


Sok sikert jövőre, csak bízz magadban és ne pánikolj, ha megy az ötösömlesz, akkor minden megvan a számolásokhoz.


19/L (szeptembertől orvosis :) )

2017. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzetedet, ugyanis annak idején velem is pont így volt. Aztán egy idő után ráállt az agyam arra, amit az érettségi elvár és utána már ment. Ha az Ötösöm lesz-t végig csinálod, akkor rendelkezel azzal a tudással, amit használnod kell. Mivel az érettségin összetettebb feladatok vannak és máshogy is fogalmazzák meg őket, így abban is gyakorlatot kell szerezni, hogy akkor most mire figyeljek, hogy haladjak a megoldásnál. Természetes, hogy az első nem sikerült, hidd el nekem, hogy menni fog! Csináld végig a Villányit becsülettel, utána az összes (legalábbis minél több) emelt feladatsort, őszit, tavaszit és a végére belejössz és már kisujjból kirázod a feladatokat. :)

Én is idén kezdem az orvosit 19/L

2017. aug. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy emelt kémiánál már csak így megy ez... :) De ne add fel! Nekem kb a 10. érettségi feladatlaptól sikerültek viszonylag jól a számolások. Ahogy azt már előttem írták, hozzá kell szokni az összetett feladatokhoz, és ez okozza a nehézséget elsősorban. Ne aggódj, még nagyon időben vagy, és lefogadom, hogy a jövőre érettségizők legnagyobb része cserélne veled, ugyanis ők még semmit nem csináltak önszorgalomból a minél jobb eredmény érdekében. Csak légy türelemmel, sajátíts el minél több számolási feladatmegoldó módszert, igyekezz átlátni az adott számolási feladatot (ebben sokat segít egy megoldási terv, mielőtt nekiállnál ténylegesen számolni), és a legfontosabb, hogy semmit ne bonyolíts túl. :)

Erre biztosan rájöttél magadtól is, írták már előttem is, de akkor sem lehet elégszer kihangsúlyozni, hogy egy sikeres írásbeli kulcsa a gyakorlottságban rejlik (=csinálj annyi feladatlapot, amennyit csak lehet - lehetőleg egyben oldd meg őket, szünet nélkül) Én az összeset megcsináltam meg még 10 emelt feladatlapot az idén kiadott mintafeladatsoros fgy-ből, és 96% lett az írásbelim. Nem lehetetlen, "csak" kitartás kell! :)

És hogy mit tehetnél, szerintem folytasd azt, amit eddig csináltál, jó úton haladsz, és korán van még a pánikoláshoz, hagyd meg azt azoknak, akik még semmit nem csináltak - nekik van okuk rá, de neked nincs. :) Drukkolok!

2017. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!