Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem, Neptun - Mi a különbs...

Egyetem, Neptun - Mi a különbség választható és szabadon választható tantárgyak között?

Figyelt kérdés
(Egyébként BCE-GTK, ha ez számít)

2017. aug. 8. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Vannak kötelező ('A') tantárgyak ezeket muszáj felvenni, de a kredit rendszer azért némi rugalmasságot ad ebben is, hogy mikor.


Vannak kötelezően választható ('B') tárgyak, ez egy halmaz amiből kötelező valamennyi (? mennyi) tárgyat felvenni.


És vannak a szabadon választható ('C') tárgyak, ezekből már nem tudom pontosan mennyit, de valószínűleg nagyon keveset (pl 1 db / szemeszter) vagy semennyit sem MUSZÁJ felvenni, csak érdemes. Ezekből lesz egy hosszú lista, tul.kép bármennyit fel lehet venni és ezek általában elég könnyű tárgyak, kevés kredit jár értük.

2017. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg van határozva, hogy hány szabadon választható kreditet kell teljesíteni a képzési idő alatt. Nálunk például 21-et, de több helyen 10-et, és így tovább.


Plusz nagyon nem mindegy hogy mennyit veszel fel összesen, mert a teljesítendő kreditösszeg nálunk pl. 180 kredit, és 190 vmennyi fölött már kreditenként(!) X ezer forintot kell fizetni. Rágd át a szakod mintatantervét, és az alapján kalkulálj (de akkor sincs gond ha most nem vagy alig veszel fel, a későbbiekben is tudsz ezen variálni azzal hogy akkor több szabvált teljesítesz). Persze az elején a legjobb túlesni rajta :)


A konkrét kérdésedre én se tudom a választ, de ha ez segít, nálunk is valamit szabadon választhatónak, valamit választhatónak írnak, és nálunk még senki nem jegyezte meg, hogy ezek közt lenne lényegi különbség.

2017. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!