Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még esélyem egyetemre menni?

Van még esélyem egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Idegen nyelvi tanár szeretnék lenni, de egyetemre esélytelen hogy bejussak mert az érettségim katasztrófa lett. Egy tárgyból meg is buktam, a többi is 2-es, 3-as. Októberben a bukott tárgyat újra megcsinálom, de egy barátnőm mesélte hogy ha mondjuk újra járnám az évet akkor lenne esélyem jobb érettségit írni és egyetemre bejutni. Tudom, hogy menne nekem, csak idén totál lesz*rtam a tanulást...Szégyellem is magam, de érdekelne, hogy van e még esélyem helyre hozni az életemet?

2017. aug. 8. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Ha megvannak a pontjaid, senkit sem fog érdekelni, hogy mi volt előtte. :)
2017. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"ha mondjuk újra járnám az évet"


Nem járhatod újra. Saját kérésre nem lehet évfolyamot ismételni, te már befejezted a középiskolát. Természetesen elmehetsz jövőre javítani az érettségiden, de arra már magadtól kell felkészülni.

2017. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát iskolától függetlenül, otthon kell tanulnom rá?
2017. aug. 8. 21:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a felvételi követelményeket, mindenhol meg van adva 2 tárgy, amiből számít az érettségi. Abból a két tárgyból kell felkészülnöd és újraérettségizned, így duplázva meg lehetnek a pontjaid
2017. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. aug. 8. 23:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

a bukott tárgy miatt nem is kaptál érettségi bizit?


Szóval legyen érettségi bizid, ha kell csináld meg ehhez a bukott tárgyat.


Egyébként csak a két felvételi-érettségi tárgyból kell újra érettségizzél, mert a többi nem fog számítani már.

2017. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De úgy tudom hogy nem mindegy hány pontom van. Tegyük fel hogy angolból a maximum pontot megkapom jövőre....a többi tárgyat nem kell újra csinálnom? Azok se lettek jók, a kérdésben le is írtam
2017. aug. 9. 17:14
 8/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Tehát iskolától függetlenül, otthon kell tanulnom rá?"


Igen. Az iskola 4 évig adott neked erre lehetőséget. Úgy éltél vele, ahogy, innen tiéd a döntésedért a felelősség. A továbbtanuláshoz elég 2 tárgy érettségi eredménye. Azért próbálj meg reális célt kitűzni magad elé, 3-as angolból nem könnyű hibátlanra javítani emelten.

2017. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes 2 tantárgyból legalább egy normális érettségit csinálni, ha van időd 1 emelt + 1 közép.


Esély van egyetemre menni, de csak akkor ha normális érettségid van, ami legalább 70% 2x vagy ettől már csak jobb legyen iskola/szak függvényében:)

2017. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A tanulmányi pontjaid már adottak, azon nem tudsz javítani már. CSAK A KÉT ÉRETTSÉGI-FELVÉTELI TÁRGY PONTJAIT TUDOD JAVÍTANI ÉS A DUPLÁZÓS MÓDSZERREL FOGSZ TUDNI BEJUTNI, VALÓSZÍNÜLEG. (Bocsi a nagybetűért, bekapcsolódott s Caps Lock.)
2017. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!