Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnökire emelt matek...

2105as kérdése:

Villamosmérnökire emelt matek és emelt informatikával érdemes menni?

Figyelt kérdés

A fent említett tantárgyakkal lehet jelentkezni, de hogy nézegettem követelményeket és utánna olvasgattam rájöttem, hogy fizika is kellene.

Előzetes fizika tudás nékül bent lehet maradni?

Fizikából lényegében semmit nem tudok.

Milyen szintről indul a fizika tanítás, illetve teljesen az alapoktól?

(levelezősről lenne szó,BME-es oktatókkal)


2017. aug. 9. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudsz semmit fizikából akkor meg fogsz bukni belőle. Nem az alapoktól tanítanak. Miért nem mernokinfora kész ?
2017. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
79%

Véged lesz, mint a botnak.


[link]

2017. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És ha tennék egy középszintű fizika érettségit kb olyan 75-80%-ost akkor is esélytelen? Vagy hány %-os kellene vagy ha nem emelt akkor viszlát?


Egy tanév alatt önálló készülődéssel, illetve a kísérleteihez magán tanárral megoldva, teljesen az alapoktól sikeres lehet a közép fizika?

2017. aug. 9. 21:51
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha a közép már megy annyira akkor már van esélyed, igen. És igen, ha megy a matek és jo tanarod lesz fellehet rá készülni egy év alatt. De ha nulla fizika tudással mész, akkor ahogy a második valaszolov fogalmazott.
2017. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, szóval kell a fizika, de ha csak azokat a témákba, témakörben nézek bele,tanulom meg, amik az érettségi követelmények, tehát más kiegészítés nem ér vagy csak kicsit, úgy is érthető, átlátható?
2017. aug. 9. 22:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen
2017. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 83% lett anno a közép fizika, nem ezen múlik, de kell, hogy tudd az alapokat. A hangsúly a szorgalmon és a logikus gondolkodáson lesz úgyis.
2017. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem annó (2015) fizika emelt 85% volt, Fizika 1-2 simán ötös volt, matek emelt 77% Matek A1 4-es, A2 3-as, A3 5-ös, A4 5-ös.


Szerintem, ami kell, hogy mély erős alapod legyen, ehhez szerintem kell egy emelt matek, sok mindent be lehet gyakorolni, a gondolkodást/problémamegoldást is nagyban segíti. A fizika ismerete inkább olyan általános műveltség (egy mérnök számára pláne)! Itt is a magabiztos tudást ajánlom; emelt és közép között nincs sok nehézségbeli különbség.

Egy leendő villamosmérnöknek biztos mechanika és elektrosztatika tudás elengedhetetlen, meg némi hőtan és optika, de tényleg alap dolgok.


Egy BME-s

2017. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annyit még a fizikához, hogy elvileg az alapoktól indul (sebesség, elmozdulás, stb.), de ez nem azt jelenti, hogy ott el lehet sajátítani készségszinten mindent. Nincs benne integrálás, meg diffegyenletek, csak középsulis matek kell hozzá! Ha már mennek a dolgok, akkor lesz 4 ingyen kredited az első félévben.
2017. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm még az újabb hozzá szólásokat, kicsit elgondolkodtam, hogy közép, emelt fizika között ha nincs sok különbség (ahogy egyik hozzá szólás alapján), csak ugye a kísérlet, minden hol "olyan" eszközök vannak, tehát nem befolyásolja ha esetleg más suliba kellene mennem ?(emelt esetén)
2017. szept. 12. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!