Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik képzésnek...

Szerintetek melyik képzésnek van több értelme? Logisztika vagy nformatikai rendszerüzemeltető?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, tavaly érettségiztem. E két képzés között vacillálok. Tudom hogy mindegyik a haszontalan határán van, de sajnos jobb lehetőségeim nincsenek. A logisztika felé hajlok, mert a rendszerüzemeltetőt sajnos csak estin tudom csinálni. Szerintetek? Nektek mi a véleményetek? Melyik képzésnek van több értelme?
2017. aug. 11. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Logisztika. 2 dolog miatt. 1. Ezt lehet felsőoktatásba is vinni. 2. Többet keres es ha megnezed egyre tobb gyár/raktár èpül ezert egyre tobb lesz. 2000es evekben megtelitodott ez a szakma de most is kell utanpotlas. A regiek kioregednek, uj cegek jonnek.

En is ezt valasztottam. Iden vizsgazok belole.

2017. aug. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sokat kell magolni? Vagy inkább számoltok?
2017. aug. 12. 19:23
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Azért írok ide neked, most, mert jóindulatú szeretnék lenni. Logisztikát messziről (!!!) kerüld el OKJ-n, ha nem akarsz biztos munkanélküli lenni. Ez az ügyintézői szakma a nullával egyenlő.


Egy korábbi kérdésnél kifejtettem a véleményemet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..



Én most nyáron végeztem, életem legrosszabb döntése volt ez az OKJ. Ha nem hiszed, hogy így van, menj fel állásportálokra, és böngészd végig, hol keresnek OKJ-s logisztikai ügyintézőt, gyakorlatot nélkül. Elég elkeserítő lesz az eredmény.


A képzés egy nulla, számolni kellett, de kb. a tananyag óvodás szint volt. 10 feladattípus volt logisztikából, az egyik emlékszem az volt, hogy az összeget meg kellett szorozni a mennyiséggel... Még a tanár is bohockódott vele, hogy ez vicc. A többi feladat sem volt nagy durranás.


A munkáltatók szerintem ezzel nagyon is tisztában vannak, ennek köszönhetően nem tartanak igényt ilyen végzettekre.


Egyetemen tanulva már biztosan más a helyzet azonban.


Remélem, idővel beszüntetik az ilyen felesleges ügyintéző OKJ-ket, mert jelenleg csak a diákok pénze megy el, semmi más haszna nincs.... Nyílt pénzrablás, de ez a mai világ. :(

2017. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!