Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha műfordító vagy filmfordító...

Ha műfordító vagy filmfordító szeretnék lenni, mit kell tanulnom, mire kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Imádok olvasni, és történeteket írni, ezen kívül még az idegen nyelveket és kultúrákat is imádom! Tudok angolul, franciául, japánul, spanyolul és olaszul, sajnos eddig még csak angolból van nyelvvizsgám, de igyekszem a többi nyelvet is olyan szinten megtanulni, hogy vizsgázhassak belőlük! Sajnos a tanulás sose volt az erősségem, illetve inkább csak az volt a probléma, hogy olyat tanultam ami nem érdekel, az érettségimen is meglátszik e z, hiszen magyarból és angolból ötöst kaptam, történelemből négyest, de pl. matekból és biológiából csak kettest tudtam összehozni. Szóval a lényeg az, hogy mindenhol azt olvastam csak egyetemen lehet műfordítást és filmfordítást tanulni. Én nem szeretnék egyetemre menni, az eszem meg lenne hozzá de a kitartásom és az érdeklődésem nem túlzottan, hiszen ott azért nem csak azt kéne tanulnom ami érdekel....Szóval máshol, máshogyan ezt nem lehet elsajátítani? OKJ-s tanfolyamon például?

2017. aug. 12. 05:25
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nincs ilyen OKJ. Ha fordító szeretnél lenni, akkor egy fordító és tolmács mesterszakot kell elvégezned, amire -megfelelő nyelvvizsga birtokában- bármilyen alapszak elvégzése után jelentkezhetsz.
2017. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

épp ma reggel írtam egy, szintén angol nyelvvel -

pontosabban elsajátítással - kapcsolatos hozzászólásomban, hogy penészes punnyadással még soha senki nem vitte valamire. Idő és energia befektetése, kemény munka, azok kellenek. Mondjuk Rejtőnek más a véleménye Pác Tivaldot elemezve, de csak humorból.

2017. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szuper...és hogy működik az egyetem? Miket fogok tanulni? Mennyi ideig tart? Mennyit kell fizetnem? Főleg a pénz miatt szeretném elkerülni az egyetemet mert biztos nagyon drága és nekem erre nincs pénzem...

Ha esetleg még is tud valaki más megoldást akkor írjon...

2017. aug. 12. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
felvi.hu, rákeresel a szakok között a tolmácsra és mindent megtalálsz. Ha állami ösztöndíjjal kerülsz egyetemre akkor nem drága az egyetem, mert a képzési költségeket az állam átvállalja, neked esetlegesen a tankönyveket és szakirodalmakat kell beszerezned, az pedig nem olyan drága. De mondom, felvi.hu ott mindent megtalálsz.
2017. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kicsit megkésve, de azért leírom, hogy a Hungarovox szokott indítani szinkrondramaturg (filmszövegfordító) tanfolyamot, és elvileg ehhez nem kell szakfordítói igazolvány, ugyanis úgynevezett előadó-művészetet kiegészítő tevékenységnek számít. Sőt, ha jól tudom műfordító tanfolyamot is szoktak indítani.

[link]

Van őszi és téli képzés, de van, hogy nyári intenzívet is indítanak.

2018. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!