Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosin mennyi idő után...

Az orvosin mennyi idő után engednek boncolni?

Figyelt kérdés
Vagy hogyan készítenek fel, hogy felvágsz egy embert? Hogyan megy ez? Van elég idő erre felkészülni? Egy tényleges műtétet mikor láthatsz, vagy legalább egy boncolást? Orvosira készülök, így nagyon érdekelne. Minden választ előre is köszönök.

2017. aug. 12. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Már az első évben kezdődik a boncolás, eleinte csak csontokat, ízületeket fogtok tanulmányozni, majd mindenki kap 2db régiót és azt fogjátok boncolni, de a boncolás nem egy kötelező tárgy, csak elektív, ami azt jelenti, hogy nagyon ajánlott felvenni, de nem muszáj.
2017. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Boncolni tetemet már fogsz első évben, de azok tartósítottak. És "felvágni" sem te fogod, max kapirgálni. Aztán harmadéven jön a patkó, ott már látni fogsz friss elhunytat is.

Műtétet meg akár már első év végén nyári gyakon, attól függ hová mész.

A "felkészülés" nálunk olyan volt, hogy a tetemek bezsákozva ott voltak már félév eleje óta a boncteremben, de először úgyis csak csontokkal foglalkoztunk, amik egy ládában voltak. És szépen megszoktuk, hogy ott van mellettünk pár tetem. Aztán amikor először kicsomagoltuk az persze kicsit azért erős volt, főleg az arcát látva, szemébe nézve. De pikk-pakk meg lehet szokni szerintem, és az sem igazán jelentett gondot, hogy az ebédről beszélgessünk fölötte pár órával később.

2017. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Debrecenben maga a boncolás (tehát hogy szikével dolgozol) nem volt kötelező, de valakinek meg kellett csinálni a csoportból, de mindig vannak vállalkozó szellemű emberek, akik ezt szeretik. Akik meg nem akarnak effektíven dolgozni, azoknak nem volt muszáj. Ettől függetlenül jó ha dolgozol órán, mert könnyebben megtanulod a dolgokat, de legalább legyél végig a tetem közelében és figyeld mit csinálnak a többiek.

2-es voltam

2017. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Ti hol tanultok?
2017. aug. 12. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Szegeden eddig (első évben) nem kellett boncolni, minden tetem előre fel volt boncolva. Néhány alkalom volt, amikor valaki kíváncsi volt valamire, ami abban a bizonyos tetemben nem volt felvágva még, ilyenkor a gyakorlatvezetők segítettek egy-két hallgatónak, hogy mit hogy vagdossanak.
2017. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a SOTE-n már első hónapban is boncoltunk, de ahogy előttem is írták tartósított testet.
2017. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és ezeknek van szaguk? mert egyáltalán nem undorodok az ilyenektől, csak a szagokra vagyok érzékeny. Elviselhető? (ment a zöld kéz, köszi)
2017. aug. 12. 17:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén Debrecenben tanulok, igazából csak a formalin fogod érezni. Hogy has közel hajolsz, akkor torkodat, szemedet marja.

Nálunk a gyakvezér megkövetelte, hogy mindenki boncoljon kicsit, legalább is nézegesse a tetemeket és legyen kesztyű rajta (~ne a sarokban ülj és unatkozz). Az egyes témakörök végén gyakorlati vizsgázni kell, így érdemes is folyamatosan gyakorolni :D

2017. aug. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még annyit hozzátennék, hogy itt nálunk Debrecenben - bár biztos van ilyen máshol is - miután anatómiaból levizsgáztál másodévben, lehetőség van felvenni egy boncolós tárgyat (4-es, 5-ös érdemjegy esetén). Ott teljesen önállóan vagy a társaddal boncoltok, lehet vállalni kisebb nagyobb részeket, azt félév alatt befejezni és leosztályozzák.

Én már rengeteg műtétre bementem, igazából menni kell, hogy téged ez érdekel és ha az adott kórház igazgatósága megadja az engedélyt, akkor szinte bárhova bemehetsz előzetes egyeztetés mellett. Csak igazolni kell, hogy orvosnak tanulsz, mesélték, hogy volt olyan aki csak úgy be akart menni mindenféle papír nélkül. :D

2017. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pesten már első évtől lehet járni preparálni, hogyha jobban érdekel a boncolás.
2017. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!