Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire fontos az egyetem neve?

Mennyire fontos az egyetem neve?

Figyelt kérdés

Idén fogok végezni a középsulival, és arra lennék kíváncsi, hogy mennyit számít, hogy melyik egyetemen szereztem meg a diplomám? Ugyanis jövőre elméletileg felépül a Neumann János egyetem új épülete Kecskeméten, ahonnan csak fél órára lakom, egyszerű lenne a bejárás, meg olcsóbb is. Viszont még nem igazán van múltja. Megpróbálhatnék Budapesti egyetemeket is, mint pl. a Corvinus, de nem tudom megérné-e egy nevesebb egyetemen tanulni a plusz költségek mellett és hogy úgy koleszban is kéne laknom, ami annyira nem tetszik..

De az is benne van a pakliban, hogy jövő szeptemberre nem költözik át Kecskemétre az egyetem és akkor járhatok ugyan úgy át Szolnokra.



2017. aug. 22. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Végső soron egy idő után minden szakmában az számít, hogy milyen szakember vagy, nem az, hogy hol végeztél. Nem specifikáltad, hogy melyik szak érdekel, úgyhogy biztosabb dolgot nem hiszem, hogy lehet mondani. Mindenesetre jelentkezésnél már tudni fogod, hogy költözik-e az egyetem.
2017. aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Idegenforgalmi szakban gondolkodom, de lehet, hogy ez még nem végleges
2017. aug. 22. 00:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én idén kezdem az egyetemet és nálam nem az egyetem neve, hanem a szakon lévő oktatás színvonala vokt döntő. Fizika szakot választottam, Debrecen lett volna a legközelebb és a legegyszereűbb, de ha valaki fizikus akar lenni, akkor az ELTE a legjobb választás (ezzel nem azt mondom, hogy a Debreceni Egyetem rossz, nagyon is jó, de a fizika oktatásban az ELTR jobb). Szóval szerintem azt nézd, hogy az oktatás színvonala milyen, és az alapján dönts.
2017. aug. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kevésbé ismert egyetemen is lehet jó az oktatás színvonala, tehát ilyen szempontból én nem húznék párhuzamot a két dolog között. Sok helyre például ugyanazok a tanárok járnak ki tanítani. Ugyanakkor szerintem pályakezdőként lehet némi előnye, ha valaki "nevesebb" egyetemekre járt. Például mindig azt szokták emlegetni, hogy a BME mérnökeit előnyben részesítik bármely más egyetemen végzettekkel szemben....na most, én nem tudom, hogy ez igaz-e vagy ez csak egy fajta "legenda", de ezt szokták mondani. Ami még eszembe jut, hogy pl. egy Corvinus szerintem több kapcsolattal is rendelkezik, ami sok szempontból előnyös lehet. Tehát szerintem max. az elején számít az egyetem neve, de később már inkább csak az a lényeg, hogy hol és mit dolgoztál, mennyire vagy tapasztalt.
2017. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Corvinusra járok harmadéves leszek és koliban lakok kezdettől fogva :) Nem olyan rossz, sőt ilyen nagy egyetemen a kollégium számomra felüdülés, egyfajta kiscsalád alakulhat ott ki :)


Nem sokkal drágább se. A kérdés igazán az hogy csak államis vagy önköltséges szakot is jelölnél, mert én Corvinuson csak az államist javaslom, mert az önköltség eszméletlenül nagy szerintem nem éri meg. de államisként sokkal több ösztöndíj lehetőséged és a koli is csak harmadannyiba kerül.


Corvinus mivel Pesten van így sokkal nagyobb esélye van hogy tudsz egyetem mellett dolgozni. Akár gyakornokként akár alkalmi munkásként itt-ott. Szóval simán el tudod magad tartani.

2017. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

csak államisat céloznék meg.

egyébként az is nehezíti a döntést, hogy a barátom felajánlotta, hogy jövőre odaköltözhetnék hozzá és neki az se baj ha nem dolgoznék, viszont pest meg vonz, teljesen más környezet, új emberek, jó nagy változás, és én szeretem a változásokat. de ha itt maradok kecskeméten, szinte maradnak a dolgok ugyan úgy, és valaki azt írta, hogy alig lett több ismerőse az egyetemen mert nem koleszos és mert minden órán majdnem más emberekkel ült és mindneki rohant mindig a dolgára. én szeretnék új barátokat szerezni :D

meg kíváncsi lennék, hogy ez milyen hatással lenne rám ha felköltöznék, mert most a suliban elég csendes vagyok, kb mindenki levegőnek néz, de sulin kívül meg nem. érdekelne, hogy hogy tudnék helytállni egyedül, hogy mennyit változna a viselkedésem, mert úgy érzem most nem vagyok teljesen önmagam, és ott tiszta lappal kezdenék. persze itt maradni meg kényelmesebb, nem kell elhagyni a komfort zónám, de azzal meg nem fejlődök sehova.

2017. aug. 29. 00:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elején némileg számít, aztán ahogy haladsz előre az években, egyre kevésbé. Én mérnöki kategóriában sok állást néztem, és 300-bol kb 3 allasnál szerepelt hogy BME-s diploma előny. Persze ettől még palyakezdoknel nézik hogy honnan jöttél, de ha látják hogy nagyon penge vagy belőle, akkor nem fogja érdekelni hogy honnan jöttél.
2017. aug. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!