Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek vagy tapaszt...

Mi a véleményetek vagy tapasztalatotok a tanári pályáról? ( tanárok vagy leendő tanárok elsősorban nektek szól)

Figyelt kérdés

Angol és történelem szakos tanár szeretnék lenni. Nektek mik a saját tapasztalataitok,véleményetek a hivatásról? Mit szerettek benne mi az amit kevésbé? Előny és hátrány? Egyetemen mi az amit szerettek, mit nem? Miket csináltok?( mennyi az adminisztráció, milyen javítani , értekezletek stb) . Írhatok bármit ami a tanári pályával kapcsolatos.

16/F



2017. aug. 22. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár nem vagyok tanár, de nemrég beszéltem az angol tanárommal, hogy milyen tanárnak lenni? Egyébként ő is angol-történelem szakos. Azt mondta, hogy ő szereti. Egyedül a papírmunka az ami bajos számára (naplóvezetés stb.)Meg annyi, hogy ki tud borulni, ha nem hallgatnak rá. Mielőtt nem az én sulimba tanított középiskolás pedagógus volt, azt jobban kedvelte. Érettebbek voltak a gyerekek és jobban hallgattak rá. Igazából, ha szereted a gyerekeket, meg persze érdekel az oktatás biztos nem lesz gond. Sok sikert! Esetleg, ha érdekel még valami, mert a töri tanárommal is beszéltem, akkor írj nyugodtan.

14/l

2017. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Most Gréti vagy, vagy 16/F? :D

Egyébként irigylésre mélto, hogy 16 évesen már ilyen konkrét terveid vannak!


Nemrégiben volt egy kérdés, ott azt irták pályakezdö tanárok, hogy sajnos felét sem tanitják meg nekik az egyetemen. Otthon, az ora leadása elött kell még nekik is megtanulni azt, amit másnap leadnak a diákoknak.


Angol tanárom egyébként panaszkodott, de én meg nem tudom elképzelni, hogy nehéz egy tapasztalt tanár élete. Néha délre jártak be a suliba, lyukas orában tudnak dolgozatot javitani.. Általában 2-3 orakor már vége a sulinak, mi ebben a rossz? :D

2017. aug. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
16 és fél éves, bocsi kicsit késő van. Köszi a válaszokat ment a zöld kéz. Írhattok még. A tanári pálya régi álmom és még mindig nagyon érdekel, szívesen csinálnám, de kíváncsi vagyok mások vélelményére és tapasztalataira.
2017. aug. 22. 23:03
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
te most transzi ratyi vagy? akkor elzavarnalak a gyerekek kozelebol
2017. aug. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mivan?
2017. aug. 23. 07:44
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Gréti 16/F nincs több kérdésem
2017. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elmondanád hogy mi a bajod? Értelmes segítő válaszokat várok, mint az első válaszolóktól. Ha nem tudsz építő jellegű kommentet írni akkor inkább tartsd meg a véleményedet magadnak. Itt az emberek többség segít és segítséget kér. Neked is ezt kéne tenned, ha már egyszer írsz valamit.
2017. aug. 23. 20:26
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
te nagyon okos h lehetsz Greti ha fiu vagy? ezt nyogd mar ki
2017. aug. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha régi álmod, akkor ne hagyd lebeszélni magad, igenis próbáld ki. Aztán ha pár év múlva mégsem tetszik annyira, angol-töri végzettséggel még bármi lehet belőled! :)


Én azt szeretem benne leginkább, hogy kiszámítható (van olyan, hogy tanév rendje, tehát tudod előre, hogy mikor leszel szabad, mikor lesz félévzárás, stb., nem vagy kitéve senki kényének-kedvének annyira, mint valami maszek vállakozás alkalmazottjaként, tudod előre, hogy azért mondjuk 95%-ban hétvégén nem kell bemenned, nem az utolsó pillanatban nyögi ki a főnök, hogy mégis, stb.), meg azt, hogy azért elég nagy a szabadságom: én döntöm el, hogy egy adott napon ülök-e neki kijavítani a dolgozatokat, vagy inkább majd másnap-harmadnap-stb., hiszen elég tág a határidő. Ezek nagyon-nagyon fontos szempontok, ha családot is szeretnél!!!

2017. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amúgy baromi sok munka, de hogy mennyi, az attól is függ, hogy mennyire csinálod lelkiismeretesen.


És még az is nagyon jó benne, hogy a kiakasztó gyerekek mellett mindig vannak nagyon normálisak is, a buták mellett mindig vannak okosak, a kibírhatatlan osztály meg mindig elballag, és jön helyettük másik. :)

2017. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!