Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az az egészségügyi mérnök?...

Mi az az egészségügyi mérnök? Érdemes ezt tanulni? Van jövője a szakmának Magyarországon, és külföldön is?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy csak mesterképzésben van, milyen BSC-ről érdemes erre az msc-re menni?

Hol tudok elhelyezkedni ezzel a szakmával?



2017. aug. 25. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Beírod googlebe az elso BME VIKes talalatban ott vannak az infok.

Az, hogy itthon mennyire lehet vele elhelyezkedni azt nem tudom megmondani. Kutatassal es fejlesztessel foglalkoznak leginkabb, szoval korhazak, egyetemek, vagy ezzel kapcsolatos cegek. Kulfoldon biztosan tobb a lehetoseg.

De amugy nagyon erdekes szakma. Pl a biomechanikai resze, pl az errendszer mechanikaja stb

2017. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legjobb választások:

villamosmérnök BSc

orvosi (osztatlan mester)

mechatronikai mérnök BSc


Nyilván más a lehetősége a szakmában egy orvosnak, mint a másik kettőnek. Alapvetően egészségügyi/orvosi műszerek gyártása, karbantartása, fejlesztése a feladatuk. Nem árt, ha tudsz programozni, értesz valamennyire az irányítás/szabályozástechnikához, jel/rendszerelmélethez, rendelkezel a megfelelő termtud, matematikai alapismeretekkel (fizika, anatómia, biokémia, molekuláris biológia, genetika, differenciálegyenletek, lineáris algebra, valószínűségszámítás).

Szerintem kitűnő választás. Sokak számára a komplexitása miatt nem vonzó (biosz + matek + fizika), illetve nincs túl nagy visszhangja, mert csak mester. Sajnos.

Amúgy villamosmérnök BSc, szakirányon már van aki ilyen műszerek fejlesztésével foglalkozik témalaboron, szakdogáját is ilyesmiből írja. Én is azt ajánlom a leginkább!!!

2017. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!