Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi mellett lehetséges...

Állatorvosi mellett lehetséges diákmunkát végezni, vagy valahogy pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Ugye általános orvosi mellett a diákok nagyrésze azt mondja, hogy lehetetlen dolgozni...

Ez az állatorvosin is így van?


2017. aug. 29. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem az összes komoly szakon így van, ha komolyan csinálod. Szerintem úgy van értelme elvégezni egy egyetemet, hogy mondjuk az átlagod 4.5 feletti legyen. Ehhez pedig nagyon oda kell magad tenni. A diákmunka inkább csak kényszermegoldás, hogy akinek nincs más választása is tanulhasson valahogy.
2017. aug. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg bevállalhatsz ilyen vasárnapi árúházi melókat. Ekkor másfelszeres a bér, mint az egyébként. És lehet akár 10 órás műszakot is vállalni. Szóval egy nap alatt meg lehet keresni nettó tízezret kábé.
2017. aug. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosira járok. Max úgy tudom elképzelni, hogy egy héten kétszer 4 órát este, ha szerencséd van ésjó órarended lesz. Néhány csoportnak rendszeresen 6ig vannak gyakorlatai, de csoportot lehet váltani 1x. Nekem is van egyéb elfoglaltságom az egyetem mellett, heti 2-3 alkalommal fér bele esténként. Ennek eredménye, hogy a hét közepére elfáradok és sok előadást ellógok. Valamint a tanulás sem az igazi. Szerintem próbáld meg, aztán majd kiderül hogy birod
2017. aug. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Én is állatorvosis vagyok, és az elmúlt 5 évet úgy csináltam végig, hogy versenysportoltam mellette. Nekem pl élénkítette az agyamat, jobban be tudtam osztani az időmet. Pl ha tudtam, hogy edzés előtt van 1-2 órám még, akkor beültem a könyvtárba és megtanultam az aznapi adagot. Már jóval vizsgaidőszak előtt elkezdtem tanulni az első vizsgámra. Nyilván nem jártam be minden előadásra, de ezeknek semmi köze nem volt a sporthoz, pusztán volt, amit feleslegesnek láttam, hogy bejárjak, és legtöbbször semmi hátrányom nem volt belőle. (nyilván nem a fontos tárgyakra gondolok, de az ilyen tölteléktantárgyak, amik 1 félévesek, és még a tanár se veszi komolyan, azok valóban időpocséklásnak tűnnek, helyette hasznos és fontos dolgokat lehet tanulni otthon/könyvtárban)

Szóval szerintem nagy fegyelmet igényel, de meg lehet csinálni; sőt szerintem még jót is tesz, ha nem csak az egyetemre feszülsz rá 5 és fél évig, mert csak kiégsz tőle.

2017. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó mit sportolsz? Hány edzésed volt egy héten és hogy bírtad energiával? Versenyeid milyen sűrűn voltak?
2017. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Egy héten 5 edzésem van, ezek átlagban 3 órát vesznek igénybe. Versenyeim elszórva vannak az évben, nem tudnék konkrétat mondani, havonta-kéthavonta, de van, hogy egyszerre több, van, hogy hónapokig semmi.
2017. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
És nagyon jól bírtam energiával, év végén rezdült meg egy kicsit a léc, vizsgaidőszakban, amikor 3 államvizsga tárgyból meg még 2 másikból kellett levizsgáznom. Akkor egy kicsit nehezen bírtam az egyik edzésemet, ami hét közepén volt, és este 11-ig tartott. De megérte, nagyon is (azok miatt, amiket már leírtam)
2017. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Jézus:D én heti 3 edzést és a hétvégi versenyeket alig bírtam. Le a kalappal. Nem ütköztek az edzések órákkal?
2017. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Volt, hogy ütközött, akkor vagy nem jártam be, ha nem volt kötelező, vagy ha az volt, akkor egyeztettem a tanszéken, hogy bejarhassak a külföldi évfolyam ugyanazon órájára, és akkor angolul hallgattam egy félévig az adott tárgyat. Köszönöm szépen, előtted is le a kalappal, a versenysport mindenkitől nagy teljesítmény. :)


Amúgy nekem az életem a sport köré van építve, ha nem férne bele az edzés, akkor hagynám a másik dolgot és edzésre mennék. Nekem nincs mese, és ebből nem is engedek. Munkahelyet is így találtam.

2017. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hovert válasza:

Én is eltökéltem az utóbbi pár évben, hogy állatorvosira megyek.

Soha semmi nem érdekelt az életben, viszont szeretnék valamit adni a világnak míg élek, de mivel életkoromból adódóan nem vagyok jogosult állami ösztöndíjra, fizetnem kéne, ami lenne egyszerű, mivel ez a legdrágább egyetem Magyarországon.

Én sem számíthatok semmiféle anyagi segítségre szüleimtől, eddigi életem során is magamra voltam utalva, ez eztán sem lesz másképp.


Sztem a lényeg az, hogy kinek mennyit ér meg a hivatása. Én ennek a nonprofit ügynek szó szerint az egész életem hajlandó vagyok feláldozni, mivel az egyetem alatt sok idő nem lesz munkavégzésre az órarend alapján,

nincs más választás, mint előtte megkeresni a képzés jelentős részét. (10+ millió forint). Baj az, hogy a félretett pénz befektetés nélkül elinflálódik, gazdasági válság, sz*r kormányzás miatt, és akkor még enni és rezsit fizetni is kell. Megoldás lehetne erre talán a külföldi valutába való átváltás.

Bőven túl leszek a változó koron mire végeznék, mégsem látok más lehetőséget erre. Minden bizonnyal a későbbiekben hitel is szóba jöhet, a jó benne, hogy ezt külföldön dolgozva is lehet törleszteni, sőt.

Én így döntöttem, ha van rá mód, nem szándékozom proletárként Magyarországon pusztulni.

2021. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!