Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A programtervező informatikusr...

Horaxel10 kérdése:

A programtervező informatikusról, mint szakról milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy pontosan milyen ez a szakma,nehéz elvégezni a főiskolán vagy egyetemen és hogy hogy lehet vele keresni.

2017. aug. 31. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
A képzés nagyon gyenge, nem a programozásra hanem sokkal inkább a matekra, logikája fektetik a hangsúlyt. Éppen ezért a progbol csak az alapok alapjait tanulja itt még az ember. Mindezek ellenére a sok matek miatt nagyon nehéz szak, a felvettek 60%-a sosem szeret diplomat és a többség is csúszik. Top 3 legnehezebb szak egyike. Na de szóval mivel nem ad megfelelő tudást ezért egy sima programozó diplomával semmit nem fogsz érni, mert ennek a szakmánál a diploma csak egy belépő, hogya nagyobb multik szoba áljanak veled. Ha közben magadról rendesen megtanzlsz a " szabadidodben " programozni, akkor viszont barátom, a legjovedelmezobb szakmát választottad, pár év után a félmillió lesz az fizetesed de ha nagyon penge vagy akkor simán felmehet egy millióra. Ez a legjobban fizető szakma Magyarországon. De az egyetem ehez baromi kevés, neked kell a tudást elsajátítani.
2017. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem!köszönöm a válaszodat.És mi a helyzet a mérnökinformatikus szakkal?
2017. aug. 31. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ugyan ez, annyi hogy ott kicsit kevesebb a matek, cserébe ott van fizika is.

Ha valamennyire érdekel a fizika és megy is, akkor a mernokinfot javaslom, ha a fizika hidegen hagy akkor programozó. Legalábbis a többség ez alapján dönt.

2017. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a gazdaságinformatikai szakról pedig azt hallottam hogy nem éppen a legjobb.Akkor az inkább hanyagoljam is?
2017. aug. 31. 18:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz az sem, de a prog meg mernokinfo sokkal jobb. Szar a kepzes de attól függetlenül keresett diploma ha szaktudás is van a papír mögött.
2017. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tenyleg nagyon koszonom a valaszaidat!egyetlen kerdesem lenne még.Milyen átlaggal lehet bejutni az ilyen szakokra?
2017. aug. 31. 19:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az átlag számít hanem hogy mennyire megy a matek + infó / fizika. Amúgy összességében mivel hiányszakmák , meglehetősen könnyű bejutni.
2017. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Ezzel teljes mértékben nem értek egyet. Nem ad megfelelő tudást? Leírom az én szemszögemből.

Ez nem egy okj-s kódersuli, hanem egy tudományág. Mély ismereteket szerez az ember arról, hogyan építsen ki hálózatokat úgy, hogy a lehető legkevesebb erőforrást használja fel. Megtanulod majd, mitől lesz gyorsabb egy adatbázis, mitől fog tízszeresére nőni ugyan az a lekérdezés. Alapokat szerzel arról, hogyan működnek a gps-ekben használt útvonalkeresések. Számos programozási nyelv és scriptnyelv világát ismered meg magas szinten. Tanulni fogsz többek közt: c,c++,c#,ada,haskell,python,bash,batch,powershell,pl/sql programozást, és sok mást egyetem / szakiránytól függően. (Amit felsoroltam, azt mindet tanultam 1 szakirányon belül.) Mindezen felül általános ismeretekt fogsz kapni a számítógépek felépítéséről, üzemeltetéséről, operációs rendszerek működéséről. Tanulni fogsz hálózati ismereteket, ami nem merül ki a socketprogramozásban: megtanulod hogy működnek a rádiók, a vezetéknélküli kapcsolatok stb. Ezeket nem úgy tanulod meg, hogy begyakoroltatják veled, és fogalmad sincs mi történik, hanem tudni fogod mindennek az okát, és a hátterét. És ez a háttér sajnos a matematika. Olyan matematikai alapokat fogsz kapni, amelyek nélkülözhetetlenek egy ilyen szakember számára.

Itt egy példa: [link]

Az egyik legjelentősebb titkosítás az informatikában. Tényleg megérted az eljárást az "értelmetlen" matektudás nélkül? Az az ember aki azt mondja, hogy nem kapott megfellő tudást, és hogy feleslegesen nyomatják a matekot, az vagy otthagyta az első félév után, vagy nem képes észrevenni az alapvető kapcsolatokat a dolgok között. És a legrosszabb, hogy szegény kérdező kedvét veszed el ezzel, akinek csak azt tudom javasolni, hogy informálódjon több forrásból.

2017. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!