Nehéz lehet egy autista gyermeket tanítani?

Figyelt kérdés
Találtam egy olyan munkát amelyben egy negyedikes autizmussal élő gyereket kellene tanítani, vagyis a gyógypedagógus által kiadott feladatokat elvégeztetni az iskolában. Nem kell képesítés hozzá én pedig most végeztem idén, csupán pénz szerzés céljából halasztanék..viszont jövőre az ELTE gyógypedagógiai karára járnék ha úgy érezném akkor is, hogy ez való nekem..De most, hogy itt az állás lehetőség félek, hogy nem tudnék boldogulni a feladattal. Általánosban nagyon sokat bántottak és a mai napig van bennem némi félelem a gyerekekkel kapcsolatban.. De ha rájuk nézek mégis a jövőt látom.. most mit kellene szerintetek tennem?

2017. szept. 2. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Kepesites nelkul autistakkal foglalkozni? Konyorgom, ne! Tobbet artanal, mint hasznalsz ezzel.


Arra azert kivancsi lennek, hogy melyik az a hely, ahol ilyesmit megengednek, hogy lehetoleg minden erintett ismerosomet eltanacsolhassam onnan.

2017. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
28%

Nem könnyű, de bele lehet jönni. Lelkileg viszont megterhelő, és valószínűleg fizetni se nagyon fognak.


Első, mit kell kiakadni? Nincs lóvé, mindenki elhúzott külföldre, aki van, az meg darab-darab; ez van, ezt kell szeretni. Kis pénz, kis foci...

2017. szept. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

-Úgy általában gyerekeket tanítani nem mindenkinek való. Fejleszthető a személyiségünk, de valakinek ez túl stresszes.

-Az autizmus gyűjtőfogalom, sok mindent jelenthet. Az szinte biztos, hogy ha egy integráltan tanuló autistáról van szó (=nem autisták az osztálytársai), akkor a nem a fejlesztő foglalkozáson jön elő a problémája, hanem amikor olyasmi történik, ami neki nehezen megy (csúfolják a gyerekek, nem akarja felhúzni a vadonatúj tornacipőjét, csapatban kell játszania, stb.)


Javaslom, kérj egy próbahetet - ingyen dolgozol, szerződés nélkül, de nem kötelezed el magad. Vagy tudatosítsd bennük, hogy a munka törvénykönyve szerinti 2 hónap próbaidő azt jelenti, hogy mindketten bármikor lemondhatjátok a folytatást (a két hónapon belül is).

2017. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy, mennyire súlyos az autizmusa a gyereknek.
2017. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem mindegy milyen autistáról van szó. Én is autista vagyok és már nagyon unom, hogy sokak egyből valami kisegítő osztályos fogyatékosra, neadjisten súlyos down-kórosra, Esőemberre asszociálnak a szóból. Én ugyanolyan suliba járok, mint bármelyik átlagos gyerek. Tanulási nehézségem sincs, sőt kitűnő tanuló voltam eddig minden évben. 2 felsőfokú nyelvvizsgám van. Annyira nem lehetek nehéz eset. Ami baj van velem, hogy nem szeretek egész osztály elé kiállni, sok emberhez beszélni, nem mindig értem az emberek mit akarnak tőlem. Ez alatt főleg az iróniát, szarkazmust értem és egyéb undorító, kiszámíthatatlan, álszent viselkedést. Tehát normális, rendes, nem bunkó emberrel nincs különösebb bajom. Semmi olyan probléma nincs velem, ami ne fordulna elő nem autistával sem.
2017. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Az autistának ha egy dolgot találsz ami érdekli őt, azt tudja úgy megtanulni mint más senki általában, de természetesen több típusa van!


[link]

2017. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)


Első én értem, hogy képesítés nélkül ez veszélyes dolog, sőt valakinek az életébe nyúlok úgymond bele, de ha nem én akkor más fogja az állást betölteni.


Amúgy azt írták negyedikes fiú, enyhe autizmussal (hallás sérült?). A hallással kapcsolatos, nem tudom az autizmushoz köthető vagy külön probléma. Picit félek..de ha bele gondolok nagyon nagy kedvem van hozzá. Beadtam, várom az elbírálást.

Szerintetek rosszul cselekedtem vagy sem?

2017. szept. 4. 02:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Első: nincs képesítésem, mégis autista gyereket tanítok. Nincs más választásom, muszáj csinálnom képesítés nélkül is, mivel én vagyok az édesanyja. Merem állítani, hogy én képesítés nélkül sokkal többet tudok az autizmusról, mint sok szakképzett orvos és pedagógus. Nem csak iskolában lehet tapasztalatot szerezni. A kérdező azt írja, gyógypedagógus fogja kiadni a feladatokat. Engem, mint egy autista gyerek anyukáját szintén segít egy gyógypedagógus. Mi jelenleg 1-2 hetente egy alkalommal (1 órára) látjuk a gyógypedagógust, ezen kívül én is csak annyit tudok tenni, hogy csinálom a fiammal a fejlesztő gyakorlatokat, amiket kiad a gyógypedagógus. A kérdező nem tudom, milyen gyakran fogja látni, de szerintem jobb helyzetben lesz, mint én.


Kérdező: azt nem értem, hogy ha nem szereted a gyerekeket, miért akarsz egyáltalán gyógypedagógiát tanulni?

2017. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazából nem az, hogy nem szeretem őket. Csupán bántottak oviban, áltiban, gimiben és félek picit. De ez az évem arra fog elmenni, hogy rendbe rakjam magam.

Szóval némileg a gyermeki őszinteségtől félek, de ugyanakkor tudom, hogy szeretek segíteni, terelgetni és ha kell akkor megfelelően szigorú is lennék a közös cél érdekében..

2017. szept. 4. 20:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Aki ennyire parás az ne menjen gyerekek közé, volt okuk, hogy szekáltak. Tudom most lepontoztok, de megérdemelted. Ez egy kihívás, ha letudod győzni életre való vagy, ha nem..

Ez természetes szelekció.

Menj valami gyárba, szalagra, kisboltba. Ne az egyetemi álmaidat dédelgesd, sokkal durvább lesz, mint amiket itt elmondtál.

2017. szept. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!