Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy emelt matek érettségi...

Egy emelt matek érettségi anyaga, kb milyen szinten van egy egyetemi alapképzésen leadott matekhoz képest?

Figyelt kérdés
Legn szó például wgy
2017. szept. 3. 00:27
 1/10 A kérdező kommentje:

Tehát legyen szó egy műszaki karon oktatott matekról. Ha az emelt érettségi megy akkor az is fog?

Valaminagy fordítva, a ott boldogulsz a matekkal valószínűleg menne az emelt érettségi?

2017. szept. 3. 00:30
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Igen. Akinek olyan adottsága van a matekhoz, hogy emelt szinten is megállja a helyét, az valószínűleg az egyetemi anyagot is fogja bírni, bár az már tényleg durva.
2017. szept. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Általában egy 0 kredites kritériumtárgy fedi kb az emelt érettségi anyagát. Erre kell bejárnod, ha a szintfelmérőd alapján megállapítják rólad, hogy pótolni kell.
2017. szept. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem értem a második válaszoló mire gondol és azt sem az első miért lett lepontozva..

Kérem olyanok írjanak akiknek van erre rálátásuk valamelyik oldalról

2017. szept. 3. 01:25
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg igen, ha a feladatok nagyrészét meg tudod oldani, amit nem ahhoz meg van türelmed leülni akkor igen.

Ismerőseim reál szakon vannak és jól megy nekik, és rajtuk kb ezt láttam fakton. Én meg nem matekos szakon vagyok szóval személyes tapasztalatom nincs. ^^

2017. szept. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé sokoldalú a kérdés, szóval nem lehet csak úgy rámondani fix dolgot.


Ugye az emelt matek érettségi anyaga az a középszint nehezítve és vegyítve a deriválás és integrálás és határérték számítással(mondhatni kezdő szinten)

Ezeket középszinten nem is oktatják, faktosoknak vagy matekos osztályok tanulják az utolsó 2 évben.


Az egyetemen a deriválás/integrálás/határérték számítás bevezetése/tanítása az első félévben meg is történik.

Gyorsan haladnak és a középszintű anyagot úgy veszik, mintha azt mindenki 98%-ra tudná.

Ebben is van a bukások oka...

Közvetlenül nem alkalmazod a deriválás/integrálás során a középsuliban tanultakat az igaz, de hamar eljuttok arra a szintre, hogy a tanár nem is szól csak hirtelen egyszerűsítéseket, átalakítások végez el a feladatok könnyebb megoldhatósága érdekében.

S itt a probléma... ezeket a diákok túlnyomó része nem érti, nem tanulta meg vagy nem tudja magabiztosan alkalmazni.

Az otthoni felkészülés során meg sok idő elmegy azzal, hogy rájöjjön miért lett x-ből hirtelen y, és még sorolhatnám. Próbál rájönni, miközben egyszerű középsulis dolog.


Saját példámból írtam, nekem egy gyenge 3-as érettségim volt matekból(középszint), kihagytam 1 évet majd úgy mentem egy reálosabb szakra.

Hiába volt meg az elköteleződés a dolog iránt, hiába tanultam be a deriválást, integrálást gyakoroltam az ájulásomig, rákellett jöjjek, hogy párhuzamosan átkell vegyem a középsulis matek nagy részét vagy úgy megbuktatnak a vizsgákon, mint a sicc.


Szóval:

Az emelt matek érettségi anyaga kb. az első félévig kifejezetten hasznos számodra. Nagyon megkönnyíti a dolgodat.

Közvetve meg az egész képzésed során.

Az egyetemi matek tényleg más, mint a középiskolás de valamilyen módon, valamilyen formában mindig visszatér a középsulis anyag.


Nehézséget tekintve az emelt matek érettségi egy 100-as listán, kb. 15-20-ig megy fel.

A képzésen lévő matek 70-80 között van.


Jah és a visszautalás, aki elvégzi az egyetemet, nem 100%, hogy megtudna írni egy emelt érettségit 90-100%-ra, mivel speciális tudása lesz, bizonyos területeken.

Amíg az érettségiben sok felesleges dolog is van azért. Általános tudás, picit megcsavarva.

Az emelt érettségi pedig csak egy jó kezdés. :) Az sem garantál azért mindent. Vannak emelt matekosok is, akik kibuknak.

2017. szept. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

#6 válasszal teljesen egyetértek

(Proginfón BSc-n végeztem, most MSc-n vagyok végzős)

2017. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Az emelt érettségi anyag, kb 80%-ban lefedi az első féléves egyetemi anyagot (analízis).
2017. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hatodik válaszolónak pedig, hogy bővebben kifejtette a tapasztalatait. Kicsit közelebb kerültem a megoldáshoz, de az egész úgy is a kitartáson múlik majd
2017. szept. 3. 10:02
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
1 az 1000-hez kb
2017. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!