Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elfogynak az államilag...

Ha elfogynak az államilag támogatott féléveim sehogy sem tudok mester képzésre menni, külföldi egyetemre sem, ami nem önköltséges?

Figyelt kérdés

2017. szept. 3. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogy akkor itthom sehogy se tudsz államilag támogatott mesterre menni.


Külföldi egyetemre meg nyilván nem a magyar szabályok vonatkoznak. Az adott ország-egyetem szabályait nézd meg. Vannak országok ahol ingyenes a felsőoktatás, habár van ahol csak az alapképzés. Ezeknek utána kell járnod egyenként.

2017. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfogynak a félévek, akkor önköltségesre tudsz menni. Pl minden levelező önköltséges, szóval munka mellett kitermeled a tandíjat vagy marad a diákhitel.

Külföldi egyetemen meg országa, intézménye válogatja hogy van és mennyi a tandíj. Ahova én jelentkeztem ott kb 400€/félév, ami olcsóbb mint Magyarországon.

2017. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem Mo-n valszeg nem tudsz. Kivéve, ha létezik erre valami speckó ösztöndíj, és meg is nyered. Szóval szerintem fizetősön tudod megcsinálni már csak. De amúgy hát nem tudom, én nem feltétlenül áldoznék erre mégegy évet, ahova be kell jutnod a sorsod szerint, oda bejutsz, max 1-5 év csúszással.
2017. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Mester mellett azert mar illik dolgozni. Osszekuporgatod ra a penzt, vagy diakhitelt veszel fel melle. Mas is igy csinalja.
2017. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%
Meddig akarsz az állam pénzén tanulni?????
2017. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!