Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak, ha bekerülök a...

Mit tanuljak, ha bekerülök a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy dielmma előtt állok. Idén érettségi és pályaválasztás, bizonyára nagyon sokan átestetek már ezen.

14 éve szeretnék az ELTE egyiptológia szakára jelentkezni. Viszont egyre jobban belátom, hogy elsősorban olyan szakot kell megjelölnöm, amivel el tudok helyezkedni. Később úgyis lesz lehetőségem egyiptológiát hallgatni, akár munka mellett, levelezőn is.

Van egy C1-es felsőfokú német komplex, államilag elismert nyelvvizsgám, egy évig éltem Németországban, és 10. osztályosan leérettségiztem 93%-os eredménnyel.

Előreláthatólag 460-470 pont körül fogok lenni az érettségi után (remélhetőleg).

Olyan szakot szeretnék választani, ahol nem kell nagyon matematikát alkalmaznom, mert nem szeretem és ebből az egy tantárgyból vagyok négyes. Így a mérnöki és gazdasági karok kilőve. Emellett az orvosi is, mivel biológiából és kémiából nem szeretnék érettségizni, ahhoz már tavaly emelet szinten kellett volna tanulnom.

A nemzetközi tanulmányokkal szemezgettem, de hallottam róla jót és rosszat is.

Vélemények, hogy mivel tudok könnyel elhelyezkedni és nem a mekiben? :)



2017. szept. 5. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Ha jól megy a német(és szereted is) akkor próbálj meg olyan szakokat keresni, ahol azzal foglalkozhatsz..( a nyelvtanárokra pl mindig szükség lesz)
2017. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem akarsz tanár lenni akkor is jó választás a nyelv, csak ne nemetet tanulj ha mar tudsz németül. Tanulj meg folyékonyan angolul + még egy nyelvet egyetemen és multiknál is bőben el fogsz tudni helyezkedni jó fizetéssel.
2017. szept. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiptológia amúgy honnan jött? Sosem értettem azokat akik ilyen szakra jelentkeznek. Mi lett volna a terved vele?
2017. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindenképpen lesz még mellé két nyelvem. Tanultam franciát, angolt és arabot, nem szeretném veszni hagyni az eddigi tudásomat.


Egyiptológus négy éves korom óta szeretnék lenni, mivel nagyon érdekel. Hihetetlenül megfogott a kultúra, a művészet és a történelem.

2017. szept. 6. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
3 és fél évet leszel egyetemen, 3 nyelvet tanulj meg minimum német mellé
2017. szept. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!