Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika felmentéssel van...

Matematika felmentéssel van lehetőségem informatikai suliba járni (pl. : szoftverfejlesztő), vagy meg se próbáljam, mert nem bírnám?

Figyelt kérdés
Egy kis háttér sztori: 19 éves vagyok jelenleg utolso évem OKJ-s képzésben érettségim megvan.

2017. szept. 6. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Felmentéssel olyan egyetemi szakra akarsz menni, ahol nagyon kemény a matek ? Felejtsd el. Esélyed sincs.

Kötelező tárgy amiből érettségizned kell az pont a matek.

2017. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem egyetem hanem okjs képzés de akkor gondolom ott se menne! Köszi a gyors választ
2017. szept. 6. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Szoftverfejlesztőként jó matematikai tudás kell, hiszen az az alapja az egész számítógépnek.

Azt azért kérdezd meg magadtól, hogy azért vagy felmentve mert nem érdekelt a matek és inkább felmentetted magad, vagy tényleg nem megy.

2017. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
4.es voltam anyám nem nagyon akarta a felmentés de a tanár és a nevelési tanácsadó rá erőszakolták én meg kis hülye voltam meghallottam hogy felmentés és egyből egyeseket vittem haza. De 8.ban olyan 3 osztályzat környékén mozogtam. A középsuliban teljesen elhagyagolódott a matek mert a tanárt még az osztály jobbjai se értették így még jobban összezavart. Emiatt oda se figyeltem
2017. szept. 6. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Én azt javaslom, nézz meg egy középszintű matematika érettségit, és döntsd el, hogy mennyire lenne nehézkes felkészülni belőle. OKJ-t nem érdemes csinálni, mert elvárják hogy diplomád legyen.
2017. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

8. ban 3-as?

Hát nem bántásból de felejtsd el.

Amikor egy ismeretlenek vannak azok semmit. Utána majd jönnek a lineáris, parabola függvények, halmazok, polinomok, 2 egyenes metszése, kör egyenes metszése térfogat számolás stb.


Azért merőben másabb a dolog mint általánosban, és ezek még csak nem is egyetemi dolgok.

2017. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

#6: 8-ban én is 3-as voltam (meg 9-12-ig is), ennek ellenére 92%-os emelt érettségit írtam. Ez annak tudható be, hogy mindkét tanárom ugyanolyan fontosnak tartotta a házifeladatok ellenőrzését, mint a dolgozat íratást, így kb. minden 2. héten kaptam 1-1 egyest. Magyarán az osztályzat nem jelent semmit.


Én amúgy még mindig nem értem, hogy mire kaptál felmentést. Ezt minden esetben kivizsgálás után állítják ki, szóval azzal hogy direkte egyeseket írogattál még nem kaphattál felmentést.

"A középsuliban ... Emiatt oda se figyeltem." Pontosan akkor milyen felmentésed van? Mert ha valóban van, akkor nem is kellett bejárnod matekra...

2017. szept. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!