Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek én és a családom...

Szerintetek én és a családom milyen társadalmi réteget képvisel? Vannak rajtam kívül olyanok akik ugyan ebben a helyzetben vannak?

Figyelt kérdés

Ahhoz képest hogy elvileg nagy a szegénység magyarországon, egy vidéki egyetemen kevés hozzám hasonló ember van ilyen helyzetben.


Jelenleg egyetemista vagyok, és a tanár megjegyezte hogy egy vidéki egyetemen milyen osztálybéli emberek vannak túlnyomó részt jelen. És megemlítette az alsó osztályt. Nyilván azoknál is van lejjebb, de egyből arra gondoltam hogy vajon én és a családom is valószínű oda tartozunk-e.


Anyám és apám elváltak, mindegyiknek van lakás hitele. Anyukám már nyugdíjas de 40 év munka után egész jó a nyugdíja a többi nyugdíjashoz képest, ami annyira elég hogy kifizesse a hitelét, a rezsit, meg magának a kaját, esetleg havi 5- nagyon nagyon max 10 ezret erre arra félre tud tenni.

Apám külföldön dolgozik elég jó fizetésért, de ő a hitelébe fizet bele egyfolytában hogy még ne fizesse 10 évig hanem minél előbb tudja le, nekem szokott néha adni 50-100 ezret.

Dolgozok suli mellett, de az kb 30-40 ezret hoz nekem havonta, mivel tanulnom is kell, és nem érek rá 2 napnál többet, max 3-nál többet melózni. Ha néha ad apám egy nagyobbnak tűnő összeget, az egyből elmegy 2-3 ruhára, füzetre, dezodorra, alapozóra és nagyjából ennyi.


Szóval rohadtul vegetálunk. Nincs se kocsink, se semmink igazából. Panelban élek anyámmal, és apám is egy kisebb panelban lakik ha itthon van. Nyaralni nem tudunk elmenni. Maximum ilyen buszos 1 napos, 10.000 ft-os utakra. Dehát a gyerekkoromat ott töltöttem úgyhogy nekem ilyenre már nincs kedvem.


Lehangolónak érzem a helyzetünket. Tudom hogy tudnék rajta változtatni de iszonyatosan baromi nehéz ha az ember nem olyan környezetből, jön. Azért a szaktársaim nagy része nem így él mint én. Ők se fő munkaidőben dolgoznak, de koli/albérlet mellett még van pénzük folyamatosan bulizni, koktélozni, szórakozni, eljárni ide oda, finomakat enni. Sokak nyáron folyamatosan külföldön vannak (pl. gimis ismerőseim nagy része olyan helyeken jár hogy nem térek magamhoz, hogy nincs több száz ezres fizujuk, de még is ilyen helyen vannak).


Szerintetek én mennyire tartozom az alsó osztályhoz? Illetve sok hozzám hasonló ember van, vagy inkább egyetemi körökben a hozzám hasonlók vannak kisebbségben?


(itt egyetemi légkörről beszélek, tudom hogy nálunk 100000x rosszabb helyzetben lévő emberek is vannak, de őket most hagyjuk.)



2017. szept. 7. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán alsó középosztály.

Azért nem nélkülöztök, nem éheztek. Járhatsz egyetemre.

Nem tudom, hogy hova jársz, de nálunk tényleg mindenféle ember volt. Nagyon gazdag is, és olyan is, aki sokkal rosszabb helyzetben volt, mint te. Tényleg teljesen vegyes volt. (megyeszékhely, közgáz) Egy barátnőm Pesten a Külkerre járt, ott viszont tényleg túlnyomó többségben voltak a gazdagok.

2017. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez még csak az alsóosztály kategória sajnos.
2017. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
52%

Hát, én a társadalomtudományi végzettségemmel még nem hallottam olyat, hogy "alsóosztály" :) Kb. csak a középosztálynak van osztály elnevezése, a többiek leszakadók (a középosztálytól), elszegényedők, szegények, mélyszegénységben élők, illetve tehetősek, gazdagok, felső tízezer stb.

Te középosztály vagy. Csak egy összevetés: [link]

Én is főtt rizsen és margarinos kenyeren éltem az egyetem alatt, miközben volt, hogy nyáron folyamatosan külföldön voltam: autóstoppoltam Európában, másfél hónap világlátással olcsóbban kijöttünk, mintha a Balatonhoz mentem volna.

2017. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Azért vannak furcsaságok abban a cikkben, amit belinkeltél, előző.

1500-ért színes ceruza? Ne vicceljünk már. Bolond, aki megveszi. Jóval olcsóbban is lehet kapni. 6 db harisnya két hétig tart? Egyetlen nejlonharisnya is kibír min. 10-12 felvételt plusz mosást, akkor is, ha teszkós.

Paradicsom novemberben? Én '79-ben születtem, ennek megfelelően nem éheztem gyerekkoromban, de soha nem ettünk paradicsomot meg epret novemberben. Pedig kamaszkoromban már lehetett venni ilyeneket novemberben is, de a szüleim nem voltak bolondok, hogy egy csomó pénzt kiadjanak érte. Akkor ettük, nem csak én, az osztálytársaim, barátaink is, mindenki, amikor szezonja volt.

2017. okt. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Én tanultam régen szociológiát alap szinten, igaz, ennek már lassan 20 éve, de a középosztály akkoriban nem ez volt, amit a kérdező leír.

Persze azóta lehet, hogy változott ennek megítélése...

2017. okt. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Becsülendő, hogy dolgozol. Egyetemre jársz és hidd el meglesz a gyümölcse. Tudom nem könnyű, de ne add fel:)
2017. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!