Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha egyetemen, (ELTE-n)...

Hogyha egyetemen, (ELTE-n) elvégzem az alapképzésen a pedagógiai kart, utána/közben tudok tanárrá szakosodni?

Figyelt kérdés
Sok mindent találtam, és nem igazán volt egyértelmű, a felvin sem.

2017. szept. 8. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A pedagógia szak az pedagógia szak, a tanárképzés meg tanárképzés. A kettő teljesen más.
2017. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, nyilván más. De létezik mesterképzés, szakosodás, stb..
2017. szept. 8. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:

ajaj, nagy fogalomzavar van nálad. pedagógiai kart nem lehet elvégezni, olyan alapkézés nincsen, hogy pedagógiai kar. esetleg a pedagógia alapszakra gondoltál? de lényegében tök mindegy, a tanárképzés osztatlan, tehát nincs külön alap- és mesterszak. pedagógia ba-ról nem mehetsz tanárnak, a tanári mesterképzés 2016-ban indult utoljára.

ha tanár szeretnél lenni, akkor már úgy is kell felvételizned, hogy kiválasztod a szakpárodat (pld. biológia-matematika vagy magyar-történelem), és ezt írod be. attól függően, hogy milyen tudományterületet választottál, az egyetem adott karán lesznek többnyire az óráid (biológiánál ELTE TTK, magyarnál ELTE BTK), de természetesen a módszertant a PPK-n fogod tanulni, és hivatalosan az ELTE PPK-hoz tartozik a képzésed.

a pedagógia szaknál pedagógiát tanulsz, de nem kapsz tanári képesítést. ahogy azt a PPK honlapja is írja:

"aki szívesen dolgozna…

ψiskolában, de nem tanári pozícióban,"

2017. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, a szakra gondoltam! És köszönöm, azt nem tudtam, hogy már nincsen tanári mesterkéozés, ez kár. De akkor tulajdonképpen hogyan tudnám a pedagógiát hasznosítani szakmán belül, mit dolgozhatnék?
2017. szept. 8. 22:46
 5/5 anonim ***** válasza:

előző válaszoló vagyok

Felvi szerint:

[link]


ELTE PPK szerint:

[link]


többet nem tudok sajnos saját tapasztalatból neked segíteni, mivel nem látok bele ebbe a képzésbe jobban.

2017. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!