Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az anglisztika képzés?...

Milyen az anglisztika képzés? Miket tanulsz, mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
Már sokat kutakodtam, olvastam róla, úgyhogy nem az ilyen sablon szövegekre és tényekre vagyok kíváncsi, én is meg tudom nézni, hogy milyen tárgyak vagy specializációk vannak. Sokkal inkább a személyes vélemények, tapasztalatok érdekelnének. Például: Miért azt a szakot választottátok? Beváltotta-e a hozzá fűzött reményeket? Tetszik vagy nem tetszik? Előnyök, hátrányok? Inkább mást választanátok vagy sem? stb.
2017. szept. 10. 11:58
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Én idén kezdtem ezt a szakot, főként azért mert szeretem az angolt. Most a legtöbb órám language development (angol nyelvfejlesztés), abból van 5, és eléggé self explanatory neve van :D Én szeretem őket, érdekes, fejleszti a szókincset, a nyevltant és főként arra mennek rá, hogy a kommunikációs készségeink fejlődjenek.

Van még British és American civilization, ezek is érdekesek, különösen ha szereted az angol országok kultúráját. Essay writing még az amit érdemes megemlíteni, az kicsit nehezebb, mert nagyon tudományosan kell fogalmazni.

De összességében nekem nagyon tetszik, bár még csak gólya vagyok :)

2017. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

Én elsőéves vagyok anglisztika szakon. Azért jelentkeztem erre a képzésre és egyetemre, egyrészt, mert nagyon szeretem az angol nyelvet, nagyon érdekel a brit és főként az amerikai kultúra, másrészt, mert a nyílt napon nagyon megtetszett. :)

Eddig elégedett vagyok a szakkal, örülök, hogy ide jöttem. Nagyszerű a közösség, az oktatók is nagyon jók, a tantárgyak is érdekesek.

Vannak angol nyelvfejlesztéssel foglalkozó tárgyak, ahol rengeteg szót tanulunk, illetve sokat gyakoroljuk a nyelvtan. Vannak a nyelvtudománnyal foglalkozó tárgyak, amik kicsit nehezek szerintem. Vannak az irodalommal foglalkozó tárgyak, amiknél angol műveket kell elolvasni és elemezni. És vannak a kedvenc tárgyaim, amik az Egyesült Királysággal és az Egyesült Államokkal foglalkoznak. :)

2018. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!