Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális mérnöki képzésen...

Duális mérnöki képzésen milyen felkészültséget várnak el a gyakornoki helyen?

Figyelt kérdés

Egy év múlva tervezem, hogy elkezdem a villamosmérnöki szakot duális képzésen. Több év más területen végzett munka után rázódok majd vissza a tanulásba, tehát nem végzős egyetemistaként jelentkezem.


Felkészülök matekból, fizikából, programozásból amúgy is az egyetemre, eddig oké. De én elsődlegesen a duálist céloznám meg. Nyelvtudásomat fejlesszem pl?

Hallottam olyat is, ahol teszteket íratnak és kvázi mégegyszer vizsgáztatnak.


Azért kérdezem, mert nem tudom elképzelni, milyen munkakörbe tudnak alkalmazni egy elsőéves mérnököt, aki még nem sok mindenhez ért (természetesen a kőkemény alapozó tárgyakat nem becsülöm le, sőt!), remélem értitek, mire gondolok.


Nagy örömmel várom azok válaszát, akiknek valamilyen formán belelátásuk van ebbe a duális képzésbe, akár más szakokon tanulók is lehetnek.


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2017. szept. 11. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az látszik, hogy komolyan veszik a cégek a duális képzésbe kiválasztandó hallgatók felmérését, kiválasztását. Sok a jelentkező, így a legalkalmasabbakat szeretnék arra a néhány helyre felvenni, amit ők bevállalnak ebből a képzésből.

A felvételi általában több fordulós, és annyira komoly, mintha legalább középvezetőt keresnének (általában a felvételi komoly). De nem nehéz.

Nem szakmai anyagot kérdeznek, mert azt még nem tudhatod mert most kezded az egyetemet. ha van érettségid fizikából és matekból és jól sikerült, akkor az sem igazán érdekli őket a továbbiakban mert elég a jó érettségi eredmény nekik.

Inkább a személyiséget nézik és a készségeket. Ilyen jellegű tesztek és feladatok vannak. Jól kell prezentálni magad, hogy miért téged válasszanak a cégek a sok jelentkezőből. A nyelvi ismeret is fontos, van ahol a prezentációd egyes részleteit angolul, vagy németül kell előad és vannak nyelvi tesztek is (általában).

Az egyetmi felvételikor nem tudsz jelentkezni duális képzésbe, oda a felvin keresztül nem is lehet jelentkezni. Neked kell mindent intézz, pályáznod kell a céghez a felvételire, állásinterjúra. Neked kell utána járnod, hogy mi a jelentkezési határidő a duálisra az adott cégnél ami általában március és június között van, cége válogatja. Ha lemaradsz a felvételi pályázatról, akkor kimaradsz a lehetőségből.

dualisdiploma.hu Gyik oldalát olvasd végig, hogy megtudd mit kell tenned.

2017. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk részt ilyen programban mint munkáltató (villamosmérnök). Nálunk már az elején próbáltuk belőni, hogy mire lesz képes a jelentkező. Ehhez megnéztük, hogy ténylegesen mit tud fizikából, matekból. Mennyire képes önálló probléma megoldásra. Megnéztük, hogy a szakmai alapokból mi van már meg esetleg, mi nincs.
2017. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Örülök, hogy van itt ellenpélda, de azért az esetek nagy többségében semmit nem csinálnak a duálisos hallgatók. Munkakört meg önálló feladatokat az elején biztos nem fogsz kapni. 1-2 év után talán.
2017. szept. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
3.-nak: nyilván mi se küldtük ki 1. nap a "terepre" a hallgatót. Szép lassan tanúlt bele. De már az első naptól próbáltuk használni. Nyilván amíg kevesebbet tud addig ezt nehezebb.
2017. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Nyilván a duálisos hallgatók mások, mint a gyakornokok. A duális hallgatót képeznie kell a cégnek és projekt dolgozatot kell írnia a cégnél végzett feladatairól félévente. Ez érdeke is a cégnek, hogy képezze és fokról fokra megtanulja a szakmai dolgokat, több területen is. Ha van matek és fizika érettségije teljesen fölösleges a matekot meg a fizikát kérdezni. Más kérdés, ha nincs. Sokkal fontosabb a személyiség, a szorgalom, kitartás, és más készségek, valamint a nyelv tudás, de az is előny, ha minél jobbak voltak az eredményei a középiskolában és érettségin.
2017. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.


Az egyik válaszban ez állt: "Megnéztük, hogy a szakmai alapokból mi van már meg esetleg, mi nincs."


Mit értsek ez alatt?


Mivel nem szakközépből jövök, így saját érdeklődésből tudok ezt-azt a szakmáról. Hobbielektronika fórumot szoktam olvasgatni, néhány dolgot saját kezűleg kipróbálni.

Programozást már most elkezdtem tanulni, sajnos az is kimaradt gimis éveimből. C nyelvvel ismerkedek, az fog kelleni erre a szakra első körben, nem szeretnék teljesen 0 tudással pislogni az elején.

2017. szept. 14. 06:46
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
5: pedig hidd el érdemes kérdezni. Az érettségi eredményt nem látjuk, és nagyon eltérő az egyes középiskolákban, hogy mit tudnak ténylegesen. Van még olyan hely ahol úgy jön ki, hogy már tud deriválni, van ahol még a logaritmus is problémát okoz.
2017. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ennyi erővel elég lenne, ha csak a megadott középiskolából fogadnátok hallgatókat. Megnéznétek matekból, fizikából milyenek a jegyei azt ennek alapján már tudjátok mit tud. Ha meg tudja, mert jók a jegyei, akkor minek tesztelni a matekot meg a fizikát? A többit meg minek behívni? Sokkal fontosabbak a készségek, a szorgalom, a kitartás, és a személyiség. A többit megtanulhatja az egyetemen. Azt mondom legyenek jó jegyei ( a lehetőség szerint a legjobbak, legyen nyelvtudása) és jó készségei, tulajdonságai. Az elméletet ezután meg tudja tanulni, bármi is legyen az. Szerintem. De úgy csináljátok, ahogy nektek jó, a lényeg, hogy csináljátok és bekapcsolódtatok a duálisba. Egyébként vannak cégek amelyikek közvetlen az érettségi utánra teszik a felvételi utolsó fázisát és így látják az eredményt is.
2017. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
8: A tapasztalatunk, hogy összefüggenek a dolgok. Rengeteg dolgot középiskolában könnyebb megtanúlni mitn egyetemen. És senki ne gondolja, hogy alapok nélkül az egyetemen sikeres lesz a hallgató. Sok-sok tucat ember szenvedi végig az egyetemet majd kap egy diplomát (jó esetben nem marad a szakmában). Ha már stabil alapokkal indul akkor nagyobb esélye van jól elvégezni az egyetemet. Nyilván nekünk úgy éri meg a duális képzésben résztvenni, ha lehető leghamarabb már tudjuk használni a hallgatót. Nyilván ez egy befeketetés is a részünkről.
2017. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 78%-osnak: többször is rosszul írtad, helyesen tanulni.


Kérdező milyen duális képzésre akarsz menni (melyik egyetem, stb.)?

2017. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!