Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes megmondani a fizika...

Érdemes megmondani a fizika tanárnak, hogy melyik középiskolába szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Általános iskolás vagyok, most kezdtem a 8. évfolyamot, és szóbelizi kell fizikából. Az Apáczaiba vagy a Berzsenyibe szeretnék menni. Az a helyzet, hogy most a fizika tanárom elég hülye, az egész órát végig kiabálja, és nem tanít, tehát az egész nyarat azzal töltöttem, hogy megtanuljam, amit ő nem volt képes megtanítani. Most meg megkérdeztem, hogy ki szeretne fizika szakirányba továbbtanulni, mert annak segít. Ezen kezdetben magamban nevettem, hogy azt tanultam a nyáron, amit ő nem képes megtanítani egy év alatt, és akkor tőle kérjek segítséget, de kicsit belegondolva minden segítség jól jön. Mellesleg, ha megtudná, akkor ordibálna velem, meg kiröhögne, hogy hülye vagyok ezekhez az iskolákhoz meg a fizikához (ő mindenkit hülyének tart igazából). Meg akkor is ideges lenne, ha felvesznek egy olyan iskolába esetleg, és kiderülni, hogy hazudtam neki. Szerintetek mit tegyek?

2017. szept. 11. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki az igazat, aztán ha úgy látod, hogy tud érdemileg segíteni a felkészülésben akkor élj a lehetőséggel, ha meg nem, akkor érvekkel támaszd alá, hogy miért nem akarod, hogy segítsen. Aztán irány a Berzsenyi, legjobb suli 👌
2017. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van benne igazság, amit mondasz, de ugye attól félek, hogy elmegy az életkedvem, ha fél évig mondogatja, hogy hülye vagyok, meg nyilvánosan leéget (legalábbis megpróbál). De abban is van valami, hogy utána még le tudom tagadni ezt a dolgot azzal, hogy meggondoltam magam, meg ilyenek. De az a tanár olyan, hogy azt nem hiszi el, meg minden. Tavaly például bizonyos tanulók esetén "jobban tudta", hogy hova szeretne menni gimnáziumba, mint maga a tanuló, meg vannak hasonló érdekes esetek.
2017. szept. 11. 19:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Régi biosz és kémia tanárom nem hitt bennem, hogy felvesznek ilyen szakokra, amikor mondtam, hova szeretnék menni, azt kaptam, hogy "biztos? Jól átgondoltad? Nehéz lesz... De tényleg?" majd a biosz tanárom mindig mással példálózott, hogy nagy okos, majd tanulja tovább a biológiát. Ő társadalomtudományra ment. Engem meg felvettek az Apiba, bioszra. Engem motivált, hogy megmutassam nekik, hogy igenis tudok én.


Amúgy. Ha nem mondod meg neki, aztán felvesznek, az úgyis csak április (?) körül derül ki, azután meg már nem tud sokáig csesztetni. Ha úgy érzed, hogy ha megmondanád, szivatna, hagyd szerintem.

2017. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát..eléggé úgy érzem..de abban is van igazság, amit az első írt..olyan nagyon talán nem tud segíteni, ha tanítani se volt képes, lehet hogy inkább hagyom..
2017. szept. 14. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyere a BDG-be fizika előkészítőre, ha komolyan gondolod az egészet (berzsenyi.hu n az infók). Sokat segít egy felvételi előkészítő (anno én így tapasztaltam). Bármi kérdésed van a BDG-ről, csak írj nyugodtan, ha tudom megválaszolom! 😉
2017. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Néhány napja jelentkeztem oda. :)
2017. szept. 16. 10:14
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Lehet osztalytarsak leszünk, en is az Apaczaiba akarok menni matek fizika szakra
2017. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most (jelenleg)úgy gondolom, hogy az Apáczait nem fogom megjelölni. De ki tudja, hogy mi lesz.
2017. okt. 7. 19:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges megmondani neki. Pláne, ha félsz, hogy szivatna is, tehát még hátráltatna is, és venné el még ráadásul a tanulási idődet, amikor nem ővele (az adott tanárral foglalkozol, aki rosszul magyaráz), hanem tanulod azt , ami érdekel, ami fontos neked. Meg ha szólnál neki, lehet, hogy még törné is le a lelkesedésed, szóval talán még ezért sem kéne felhozni. Ebből nekem úgy tűnik innen nézve a szituáció, hogy csak kárt okoznál vele önmagadnak, hogyha szólnál neki.
2017. okt. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, több logikus érvet is felsoroltál, már én is egyértelműen így gondolom.
2017. okt. 7. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!