Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az esélye, hogy Erasmus...

Mennyi az esélye, hogy Erasmusra kerüljek 2-esnél rosszabb súlyozott átlaggal?

Figyelt kérdés

"Nem vagyok kitűnő" és nem tudom mennyit számít, de felvettem csomó szabvált és aztán hagytam őket év közben.

Jövőre szeretnék kimenni, de nem tudom van-e értelme jelentkezni.



2017. szept. 15. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden intézménynek mások a követelményei.. De én úgy tudom, hogy 2 utolsó félévedet nézik, tehát ha az előző jobb volt, akkor van még esélyed szerintem.
2017. szept. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Két utolsó félévet nézik, de mindenhol más. Nálunk a sima súlyozott átlagnak kell 4,0 fölött Lennie. A súlyozott átlagod nem lehet kettes alatt, mert a teljestetlen tárgyak oda nem számítanak. De ezerfajta átlag létezik, szóval nézd meg, nálatok melyikre van kikötés.
2017. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ösztöndíj átlagom 2. felevben 2,85 volt elsoben 1,67
2017. szept. 15. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam is, hogy az ösztöndíj-átlagod volt olyan rossz. Azt húzza le a teljesítetlen kredit de nagyon. Mennyi volt a súlyozott átlagod? Nézd meg, hogy nálatok a sima súlyozott kell-e! De ezeken kívül is van egy csomó másfajta átlag. Nálunk diplománál pl. a kumulált súlyozott átlag számít. Ha a minimál kritériumot teljesíted, a többi embertől függ, hogy mehetsz-e.
2017. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Neharagudj, tényleg nem rosszból, de ilyen átlaggal hogy nem rúgtak még ki?
2017. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A sima sulyozott atlagot hol talalom meg a Neptunban ha nem az osztondij atlag az?
2017. szept. 16. 10:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulmányok, tanulmányi átlagok:


[link]


Szóval első félévben Erasmuson voltam és csak 10 kreditet teljesítettem, de mivel mind 5-ös volt, ezért a "sima" átlag 5, viszont az ösztöndíj-átlag csak 1,67, hiszen 10 << 30. Később >30 kreditet teljesítettem, emiatt az ösztöndíj-átlagom már 5, sőt 6 fölött volt, de a "sima" súlyozott átlag nyilván nem mehet 5 fölé, tehát az rosszabb volt.


Ezt a két átlagot ismerem, és tudom, hogy hogyan számolódnak. A többire rá nem jövök. A kumulált átlagok figyelembe veszik az összes eddigi átlagot, és valahogy az alapján számolnak, de nem tudom a pontos formulát. Viszont mivel Erasmusnál csak az utóbbi két félévet nézik, szinte biztos vagyok benne, hogy sehol nem a kumuláltat figyelik. Megnézted már, hogy nálatok mit néznek?


A lényeg, hogy ha nincs is most meg, akkor is mehetsz Erasmusra, csak mostantól csináld meg jobbra a féléveidet, az utolsó kettő fog számítani. Sőt, amint látod, én mesteren mentem Erasmusra és a BSc-s átlagok alapján jelentkeztem, hiszen a jelentkezés vagy egy évvel az indulásom előtt volt.

2017. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!