Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulok, végül egyes lesz....

Tanulok, végül egyes lesz. Soha nem sikerül, miért?

Figyelt kérdés
2017. szept. 20. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Melyik tantárgyakról van szó?
2017. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
BME?
2017. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Angolból van szó leginkább mert megírok egy dogát és sajnos valamiért egyes lesz miközben tanulok rá 2-3 órát is.
2017. szept. 20. 18:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul tanulsz, vagy rosszul tanítanak.

Angol nyelvben az a legjobb, hogy akkor is tanulod, amikor nem is a tanulásra koncentrálsz. Rengeteg segítő tananyag van a neten is fönt, de a youtube videók 90%-a angol, onnan is lehet sokat tanulni.

Elmondom az én esetemet.

Általánosban nem tanultam angolt, csak gimiben kezdtem el tanulni.

Így egy éve tanulom sulis szinten, és gyakorlatilag én vagyok a legjobb a csoportban, bár tény, hogy nem a legjobb csoportban vagyok.

Készülök-e minden órára? Nem igazán.

Megerőltetőek a dolgozatok? Nem.

Mit csináltam? Sok angol képet néztem, rövid kis szövegeket olvasgattam, játszottam játékokkal.

Ha kellett, akkor szavanként lefordítottam egy szöveget, ha nem értettem egy szót se, de érdekelt, ami oda van írva.

Az angoltudásomnak körülbelül 10%-a az, amit a sulibam tanultam meg, azok a nyelvtani részek, igeidők.

A többi 90%-ot, tehát a szókincsem nagy részét, beleértve a szlenget is -mert hogy videók rendszeres nézegetésével az is ragad rád- otthon sajátítottam el.

Szóval megéri játszani, videókat nézni, kvízeket töltögetni, olvasni, mert meg lesz az eredménye. Jó tanulást, jó fejlődést!

2017. szept. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!