Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Informatika vagy Orvosi?

Üdv!
Lassacskán a pályaválasztás mérföldkövénél járok (2 év), de nem tudok biztos válaszokat semmivel kapcsolatban.
Az orvosi pálya érdekelne elsősorban, de az informatika is nagyon meg fog. Esetleg nincs a kettő között átmenet?
Orvosival a problémám a nagyon sok tanulás, és a sok sok év (6-7 év). Az informatikával kapcsolatban meg a matek miatt aggódom leginkább, és nem tudom hogy merre tovább onnan (esetleg hogy addigra nem lesz -e telítettség).Van e olyan informatikai irány ág ami annyira nem matekos? Mi kell az egyetemi felvételhez? A fogorvosi képzéshez ugyan annyi idő kell mint a "sima" orvoshoz? Az informatikában milyen pontos irányok vannak? Az orvosin belül milyen féle és fajták vannak amik nem horror ideig tartanak befejezni? Melyik éri meg inkább a jövőben?
Az a legnagyobb bajom hogy bizonytalan lettem a sok tanár miatt, és nem tudom hogy mi merre pontosan.
Válaszokat előre köszönöm! :)
17/f

Keress kérdéseket hasonló témákban: orvos, diák, iskola, informatika, egyetem

09-21 22:48  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Menj orvosi laboratoriumi es kepalkoto diagnosztikai analitikusnak, onnan azt hiszem lehet menni tovabb egeszsegugyi informatikara! :)

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 09-22 00:34 Privát üzenet
piccola nevű felhasználó válasza:

A fogorvosi képzés kicsit rövidebb, mint
az ált. orvosi képzés (öt éves)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 09-22 10:56 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 09-22 12:58 Privát üzenet
Molekuláris bionika mérnök, biomérnök vagy egészségügyi mérnök Msc? Itt foglalkozhatsz az orvoslás és az informatika határterületeivel, cserébe viszont matekosak. Az a helyzet, hogy tökéletes matched amúgy sem lesz, ha elhatározol valamit, azért dolgoznod kell és bizonyos áldozatokat meghozni. Az orvoslás pl az egész életedre szól, a hat év egyetem (Bsc + Msc diplomával egyébként kb ugyaneddig kellene tanulnod, szóval ez annyira nem vészes) után jön a rezidensképzés, és utána folyamatosan tovább kell fejlesztened magadat, mert ennek az egésznek pont ez a lényege. Reáloa vonalon pedig matek nélkül nem nagyon érdemes elindulni, és ugyanígy alkalmazkodnod kell és életed végéig tanulni. A kérdés, hogy mit tanulnál szívesen, mire akarod feltenni az életedet. Ne az ellenérvekre, hanem inkább a miért igenekre hagyatkozz. Másrészt, járj utána kicsit jobban a dolgoknak, mert nekem az a benyomásom, hogy egy kicsit (még) elveszett vagy a témában, pedig a tudás sokszor komoly segítség. Az biztos, hogy az orvosi nem egy olyan dolog lesz, amit csak úgy "le fogsz tudni", de ez talán így is van rendjén.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 09-22 13:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

# 5/5Időpont 09-30 22:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Biológia bsc-vel lehet jelentkezni orvosi biotechnológia msc-re?
Orvosin tanultok informatikát?
A Semmelweis Egyetemre járok egészségügyi szervező szakra. (tanulunk orvosi tárgyakat és infós tantárgyakat is, pl. Programozás)?
Mi a különbség az egészségügyi informatika és az orvosi informatika között?
Az orvosi informatika pontosan mit takar?
Kötelező informatikát tanulni az orvosi egyetemen, és ha igen, akkor meddig és milyen szinten?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu