Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építész/építőmérnöki kar...

Építész/építőmérnöki kar (BME) hallgatók tudnának segíteni?

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem a szakról,és a felvételivel kapcsolatban,de ismerősök közt nincs aki tudna segíteni.Megköszönném ha valaki kicsit útba tudna igazítani. :)

2017. szept. 25. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Építészben tudok esteleg segíteni.
2017. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Leginkább saját tapasztalatok érdekelnének,,mert nem ismerek olyat aki ezen a szakon tanulna/végzett volna.

Elsősorban az érdekel,hogy milyen érettségivel sikerült bekerülni,mennyire nagy ott a nyomás,és mennyire éri meg erre a szakra alapozni.

2017. szept. 27. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ott végeztem, matek emelttel mentem. Az, hogy mennyire éri meg egyénfüggő kérdés. Ha sikerül elvégezni és szereted is, akkor megéri. Most éppen munka is sok van.


A nyomás az elég nagy, úgy éreztem néha, hogy emberfeletti teljesítményt kellett leadnom. De nem bántam meg, nagyon jó érzés, hogy sikerült lediplomázni.

2017. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy kb 2 éve elköteleztem magam emellett,bár szerintem én fizikára megyek(az is úgy meg mint a matek,de sokkal könnyebben tanulom).Azt olvastam még,hogy osztatlan képzésre elfogadják a magyart is,de attól félek hogy sokat vállalnék egyszerre,mármint az 5 évvel.
2017. szept. 27. 17:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Magyarral rossz ötlet szerintem felvételizni, a saját helyzeted nehezíted. Én is osztatlanra jártam, azzal szerintem nincs gond.
2017. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,én is erre gondoltam,hogy hiába jutok be magyarral,a fizika és matek úgyis kelleni fog,hisz alap,és ha már az elején nem értem,hamar ki is bukok.
2017. szept. 27. 22:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én építőmérnök hallgató vagyok (másodéves)szívesen válaszolok a kérdéseidre. :) Matek emelttel és fizika középpel jöttem, rengeteget kell tanulni (mármint ha jó jegyeket akarsz, ha a kettes a cél, az nyilván kevesebb energia) Szerintem megéri idejönni, tök érdekes dolgokról tanulunk, félévente max 1-2 tárgy az amit utálok, a többi tetszik, max azért szidom, mert nehéz. :)

A tanárok elég rendesek és nagyon sokféle dolgot tanulunk, sokfelé el lehet menni. Harmadik félév után választunk ágazatot (infrastruktúra/szerkezetépítő/földmérő és térinformatikai mérnök) Ezek azért elég mások, szóval nagyon tág, hogy mit is dolgozhatsz később.

2017. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anno hallgatókènt én is szerettem az építős képzést. Elèg szerteágazó és érdekes. Nagy problémàm jelenleg csak annyi van vele, hogy ha valamely versenyképesebb iparàgban dolgozó mérnök bérét meg szeretnéd közelítenii akkor sajnos heti 6 nap kell menni 10-12 órázni. ( Talán így meg lehet közelíteni egy normàlis bért, de ha a fizut erre a sok munkaórárs leosztod akkor sajnos meg ismét

nevetsègesen kevès)

2017. szept. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ,nagyon hasznosak voltak! :)
2017. szept. 30. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!