Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapképzés itthon vagy külföldön?

Alapképzés itthon vagy külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Véleményekre lennék kíváncsi hogy melyiket csináljam és miért:

1) egy magyar egyetemen tanulok tovább gazdasági szakon, szállítmányozás logisztikai specializációval és egy kommunikációs, PR-marketing szakot vele párhuzamosan levelezőn (tudom hogy nehéz de nem lehetetlen) de a levelezős szak még nem biztos. és így itt tanulni, élni, de erasmussal és más lehetőségekkel (AFS, EF, IEC, Studytime....) külföldön tanulni ideig-óráig (2-3 hónaptól akár egy évig)

2) Más eleve külföldre menni tanulni ahol egy adott országban (ezeken gondolkodom -sok de még szelektálok- Hollandia, Dánia, Németo, Svájc, Ausztria, Cseho, Skócia, CA, AUS, NZ, Olaszo, Singapore, és talán még egy kettő ha találok kiemelkedő képzést. Viszont ebben a lehetőségben nem nagyon lesz pénzem és lehetőségem annyi különböző helyen élni és tanulni vagy akár utazni.

A különbség a diploma (magyar vs külföldi) de okleveleket más egyetemekről, képzésekről tudnék szerezni, hisz a lehetőség adott hogy ilyeneken részt vegyek.

Rólam: 18 L, most fogok érettségizni IB-ban, 4 nyelvet beszélek a magyaron kívül, tehetősek vagyunk de nem szórjuk a pénzt. Kicsit visszahúzódó vagyok, de szeretek társaságban lenni és már többször voltal (éltem) külföldön egyedül. (pontosan 3X- Olaszoban, Szingapúrban és Kanadában).

Előre is köszönöm a válaszokat, privát üzeneteket nem kérek és szidásokat, irigykedő válaszokat sem. Véleményekre vagyok kíváncsi, ismerem a google-t és nem vagyok/leszek hazaáruló azzal ha nem itt élek.

Köszönöm



2017. szept. 27. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Pontosan mi a célod, mik a prioritásaid?


Amúgy szerintem, ha EU-n belül mész külföldre, az anyagilag kevésbé megterhelő, hiszen a helyiekkel azonos feltételekkel tanulhatsz, és viszonylag egyszerűen vállalhatsz munkát is. Amennyire én látom, a külföldi egyetemek diákbarátabbak egy gyakorlatiasabbak, de itthon is meg lehet tanulni az alapokat és magyar diplomával is lehet boldogulni külföldön is. (Persze nyilván függ ez szaktól és szakmától is. )


Egyéb szempontok: mennyire számít h jó nevű legyen az egyetem? Mennyire számít h nagyvárosban élj? Vagy egy kis egyetemi város jobban tetszene? Milyen klímát bírsz?

2017. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! :) A fő célom talán az lenne hogy egy nevesebb európai légitársaságál helyezkedjek el mint logisztikus vagy "járat szervező" vagy ilyen vagy üzleti cégnél legyek felelős szakember (logisztikus, üzletasszony). Szeretnék a jövőben trénineken részt venni illetve ezeket tartani, előadásokat prezentálni, utazni. (ez munkából kifolyólag remélem lehetséges lesz)


az egyetem neve nem feltétlenül számít. ami számít az az hogy gyakorlatias, világközpontú, nemzetköz oktatásban legyen részem és hogy például egy csomag útjának ne a tankönyvből tanuljuk meg a megszervezését hanem hogy lehetőség legyen a gyakorlatban megcsinálni. egyszóval jó egyetemen szeretnék tanulni nem neves egyetemen. :)


A város mérete nem számít európai viszonylatban. jól érzem magam mind nagy és kisvárosban. (nyilván egy kínában már számítana, na az olyan tömeget nem bírom), szóval a népsűrűség az ami inkább számít).


Ami a klímát illeti, a tökéletes az kb 5-28 fokig van, de ez is területenként változik. míg itt magyarországon nem bírom a 35 fokot sem, addig olaszországban a 40 is tűrhető volt, hiszen más a páratartalom. esetleg ami földrajzilag fontos számomra az az hogy legyenek sziklák, hegyek sportolás céljából.

2017. szept. 27. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hűha! Hát nézd, ha ez érdekel, talán érdemes olyan várost választani, ahol van nemzetközi repülőtér, és megpróbálni valami gyakornoki melót szerezni az egyetem mellett és akkor jobban belelátsz ebbe a világba.
2017. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Az a baj, hogy nem csak ez a része érdekel így minden lehetőséget számításba kell hogy vegyek. (Érdekel a tréning, diplomáciai és business man. Része is)

Megkérdezem hogy a "hűha" mire irányult? :D

2017. szept. 27. 22:34
 5/9 A kérdező kommentje:
*megkérdezhetem
2017. szept. 27. 22:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! A hűha arra irányult, hogy az elképzeléseid még nem elég letisztultak. De a te korodban ez még normális, szóval ne vedd a szívedre! :)


Nézd, ha megteheted, szerintem válassz külföldi egyetemet. EU-n belül érdemes szerintem, anyagilag is kedvezőbb és közelebb vagy a családhoz, barátokhoz.


Ha komoly a légitársaságos elképzelés, nézd meg ezt:


[link]

2017. szept. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem az alapszakot csináld itthon, a mestert/szakmai gyakorlatot pedig külföldön. Közben 2. évben lehetsz cserediák is.

Ajánlom figyelmedbe a BGE nemzetközi gazdálkodás szakát, angol vagy francia nyelven. Ha az angol nyelvű képzést választod, akkor egy frankfurti egyetemen lehetsz cserediák és ez a szak kettős diplomát ad, tehát lesz egy német és egy magyar diplomád. Ha a francia képzést választod, akkor ugyanígy két diplomát kapsz, egy francia egyetem közreműködésével, ahol szintén lehetsz cserediák lehetsz 1-2 félévet.

Ezekhez nyelvtudás kell nyílván, de azt írtad, beszélsz 4 nyelvet. Angol, német vagy francia van közte? Ha igen, akkor szerintem érdemes elgondolkozni ezen.

Sok sikert!

2017. szept. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy az említett egyetem említett szakán van logisztika szakirány, legalábbis a fr. nyelvű képzésen mindenképp.
2017. szept. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! :) megnézem mindenképp.. angol, német van közte :D
2017. okt. 1. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!