Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire számít az egyetem...

Mennyire számít az egyetem neve ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
2017. okt. 1. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A pályád elején eléggé, aztán egyre kevésbé lesz releváns.

Amikor gyakorlatra mész, nyilván más kapcsolatai, gyakorlati helyei vannak pl. egy Corvinusnak, mint egy Tomori Pál Főiskolának, és ez azért nem mindegy.

A munkáltatók az első pár munkahelyeden még nézni fogják, hol végeztél, utána kevésbé érdekli őket, mint az, hogy hol dolgoztál, és mit csináltál.

Annyiból esetleg számíthat, hogy ha az adott munkáltatónak/HR-esnek van valamilyen személyes kötődése ahhoz az intézményhez, ahol végeztél, akkor lehet pozitívum is, de ez fordítva is elsülhet, bár nem jellemző. Illetve elsősorban társaság, kapcsolati tőke szempontjából lehet érdemes egy "nagyobb nevű" egyetemre bejutni.

2017. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én láttam már nem egy olyan álláshirdetést ahol bgf- es diplomát kértek
2017. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!