Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből kell érettségiznem ha...

Miből kell érettségiznem ha pszichológiára akarok továbbmenni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 12.es osztályos, természettudomány osztályban. Bioszból fogok érettsègizni.. viszont azt nem tudom eldönteni hogy melyik anyagból érettségiztek. Mivel lehet választani: vagy 9.-10. osztályos anyag, vagy pedig 11.-12. osztályos anyag. Nekem a 9-10 lenne a legszimpatikusabbés úgy érzem hogy könnyebben meg tudnám tanulni és több pontot elérni vele. Itt inkább az öröklődésről, állatokról tanultunk. 11ben pedig tanultunk neurológiáról, emésztés, stb.. most meg belekezdtünk a DNSbe.

Az a kérdésem hogy a 9-10est elfogadnák vajon? Nagyon szeretném



2017. okt. 1. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt nem értem, hogy a választást hogyan érted az érettségi témakörét tekintve, de itt meg tudod nézni a követelményeket: [link] .


Itt megnézheted, hogy az egyes szakokra (köztük a pszichológiára is), mik az érettségi követelmények: [link]

2017. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miről beszélsz. Kezdjük az elején:


1. Pszichológia szakra ezekből választhatsz kettő tárgyat érettségihez:

biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv(legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


2. Ha a biológiát választod,vagy bármely másik tárgyat, akkor nem válogatsz, hogy mely év anyagából akarsz érettségizni. Mindent, de mindent tudni kell!!!

Egy kis ízelítő az idei emelt biosz érettségiből:


[link]

2017. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan ,hogy választható témakörök.Mindent tudni kell.Ha szerencséd van olyat kapsz majd amit tudsz.Nem tudom honnan vetted ezt a választható dolgot.

Látom nagyon nem vagy képbe.De ha a 11.es anyag nem megy ne erőltesd a pszichológiát mert ott pl.neurológiával foglalkozni és a hormonrendszerekkel is

2017. okt. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az anatómia meg szórótárgy
2017. okt. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És még valami: a pszichológia központ ponthatáros, azaz min. 435 (de általában inkább több). Ez azt jelenti, hogy ez alatt nem vesznek föl.
2017. okt. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!