Szerintetek melyik lenne jobb? Tanári vagy tanítói? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval nagyon szeretem a biológiát a földrajzot a fizikát és a magyart. Szóval úgy gondoltam, hogy leszek biológia meg ezek közül valamilyen szakos tanarDe nem tudom h mi legyek. Úgy értem, hogy a magyarból emelt kéne bármelyiket is választom viszont attól félek ha elrontom akkor nem vesznek fel tanítóira. Pl.ha emelten nem sikerul egy 4esre sem akkor attól félek, hogy nem vesznek fel majd sehova. Viszont ha földrajzot vagy a fizikát választom mellé, akkor még 20 tétellel több (bár ez még nem is nagyon baj) viszont így akkor nem emelteznék. És így vagy felvesznek tanárira vagy nem. Ha magyarból emelteznék, akkor ott lenne h történelem tanári vagy hon és népismeret (ilyenek amikhez kell a töti)

Szerintetek érdemesebb lenne a tanítói és majd utána folytatni még a tanárit vagy inkább próbaljam meg valamelyik tanárit egyből?



2017. okt. 2. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanári mindenképpen. Én a fizikát tuti benne hagynám, és ehhez passzolna a biosz is.

A földrajz is jó, de belőlük jelenleg elég sok képződik.

A magyarból meg még több, ezt nem is ajánlanám, meg próbálj ttk szakot találni mellé, mert sok intézményben elég nehéz összehangolni a két kar óráit.


Nehéz továbbá összehangolni az osztatlan képzéssel a tanítóit, sőt megkockáztatnám, hogy nem is lehet maximum a pepszi tárgyakkal, mert több hasonlóság nem is lesz, ahogy látom őket. Plusz ugye már bele is csúszhatsz majd a fizetős félévekbe.


Nézegesd meg a felvételi statisztikákat pl.: itt a debreceni egyetemé:

[link]


Láthatod, hogy btk tanárira háromszor több embert vesznek fel, szóval jobban "telített", ellenben a ttk-ra alig vesznek fel, mert nincs jelentkező. A fizika pedig egyenesen siralmas, bár egyre több idővel előre haladva.


(persze ez nem azt jelenti, hogy majd a végzettek tanárként is helyezkednek el, de sok mindent jelezhet)

2017. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod:)

Akkor szerintem megpróbalom a fizika-bioszt.. egy kicsit engem is jobban vonzott hogy természettudományiba maradjak:)

2017. okt. 2. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

Hát inkább azt javaslom, hogy kerüld a tanári pályát.

20 éve tanár vagyok, van tapasztalatom.

Több helyen részleteztem már itt, sok oka van, hogy ezt kérem. Ha csak teheted, ne menj tanárnak!!!!

2017. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fizika-biosz. Iszonyatos hiány van bioszosokból, ezért könnyű bekerülni az egyetemre, csak elvégezni nehéz. Közigállás.hu-n nézz körül, hogy milyen szakos tanárokat keresnek.
2017. okt. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2017. okt. 10. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!