Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e értelme így gépészmérnök...

Van-e értelme így gépészmérnöknek tanulni? Mit tehetnék, hogy változtatni tudjak a helyzeten?

Figyelt kérdés
Gazdasági szakközépiskolában végeztem. Fizikánk ugye nem volt, illetve mindig is hármas voltam matekból, kivéve utolsó éven amikor olyan tanárt kaptunk, aki megszerettette velünk a tantárgyat. Jelenleg közgazdasági egyetemre járok, analízisből sikerült 4-est írnom, viszont magát az egyetemet utálom. Szeretnék mérnöknek tanulni, viszont az alapjaim elég soványok. Lenne még 1.5 évem felkészülni. Szerintetek megérné belevágni? Ha igen, akkor mire és hogyan kéne, hogy ráfeküdjek?

2017. okt. 3. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Elég meredek 21-22 évesen ilyen dolgokon gondolkozni mikor csinálsz egy egyetemet. Matek és a fizika mindenképpen mellette informatika ami fontos egy mérnökin. De egy 4-es ne adjon nagy kedvet hisz minden szakon más a követelmény mérnökin erősebb lesz a matekhoz kapcsolt elvárt tudás. Mellette meg kell tanulni rajzolnod ami megint nem egyszerű.



De ha rám hallgatsz és tényleg nem akarod csinálni a gazdasági egyetemet most fogod magad és otthagyod. Keresel egy INGYENES OKJ-s képzést épületgépészt mondjuk az 2 év, ott nagyjából megtanulod az alapokat. Fizikát használni fogod ott is közben rágyúrhatsz a matekra is rajzolni megfogsz tanulni egy ilyen képzés során. És ami a legfontosabb lesz egy szakma a kezedbe ami hiány szakma Magyarországon és külföldön is elég jól kereshetsz vele. Ha tetszik akkor tovább mehetsz mérnökire akár levelezőn is, akár nappali tagozaton is.. De legalább látnád hogy mi hogyan működik, és egyáltalán hogy foglalkoznál-e vele a későbbiekben esetleg egész életedben.

2017. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Miért gondolod, hogy elég meredek 21-22 évesen ilyen dolgokon gondolkozni? Szerinted már késő belevágni ilyenbe?
2017. okt. 3. 23:21
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

"OKJ-s képzést épületgépész"

A gépészmérnök és az épületgépész között nem kicsi a különbség!

T.Kérdező!

Tanulni sosem késő, főleg meg nem "meredek 21-22 évesen ilyen dolgokon gondolkozni". Nem vagy elkésve.

üdv.:

38 éves MSC hallgató.

2017. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs késő. Mèrnök+gazdàsz végzettség kombót úgyis szeretik a munka adók. Én azt ajánlom, hogy járj el heti 1-1 matek illetve fizika korepra. Nem szégyen segítséget kérni. Ha van gépész ismerősöd akkor kérhetsz anyagokat még az rlső 1-2 féléves tárgyakhoz és ismerkedhetsz azokkal is. Ha az elején a szóró tárgyakat behuzod akkor meg már be is fogod fejezni.
2017. okt. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

21-22 évesen miért meredek? miért mikor akarsz elkezdeni élni? meddig akarsz tanulni? Szerintem nincs rendjén hogy esetleg 30 éves korodban még a szülök nyakán élsz. De ezt mindenki maga dönti el mit engedhet meg és mit nem.


3ik.

"A választható specializációkat is figyelembe véve:

- a gépelemek, gépek, gépészeti készülékek, épületgépészeti berendezések és szerkezetek, hő- és áramlástechnikai, vegyipari folyamatok modellezése, konstrukciós tervezése, szerkesztése,

- a gép- és fém-, illetve polimer és kompozit szerkezetek és ezek elemeinek gyártástervezése és irányítása, szereléstechnológia kidolgozása,

- a gépek és gépészeti rendszerek diagnosztikai vizsgálata, karbantartási, megbízhatósági feladatok kidolgozása,

- az építésgépesítési technológiák, gépészeti technológiai folyamatok, mechatronikai rendszerek működtetése, irányítása, alkalmazása,

- a gépi berendezések kiszolgálásának szervezése,

- a környezetbarát technológiák alkalmazása, ipari környezet kialakítása, környezetvédelmi technikai eszközök tervezése, gyártása,

- a szakmához tartozó informatikai eszközök és szoftverek használata,

- a munkavédelmi feladatok megoldása

szakterületein szerezhető speciális ismeret."

kb ugyanezt alapszinten tanulja egy épületgépész is ;)

2017. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"miért mikor akarsz elkezdeni élni?"

Tanulás és "élet" egymás mellett nem lehet szerinted?


"meddig akarsz tanulni?"

38 vagyok még mindig tanulok (meg mellette élek, dolgozom, maszekolok) és még fogok is tanulni.


"Szerintem nincs rendjén hogy esetleg 30 éves korodban még a szülök nyakán élsz."

Nettó feltételezés.

Én 19 éves korom óta (teljesen)önálló vagyok /nem is lehetnék más :(/, de attól még nem lehetetlen tanulni!

2017. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy emelt matek anyag, és alap fizika plusz a tudásvágy és akarat bőven elég a gépészmérnökire. Gondolj bele, a frissen érettségizett 18 évesek sem értenek többhöz. (Emelt matek ha jól tudom, nem is feltétel, csak könnyebb, ha úgy mész oda, hogy tudsz integrálni, deriválni.)

Ha fizikátok egyáltalán nem volt, akkor arra érdemes ráfeküdni, de bőven elég egy középszintű érettségi szintjén.


Ahol a középiskolában szerzett tudás még előnyt jelenthet, az az első két félév, utána semmi, hiszen mindenkinek ugyanolyan új, csak az elszántságon múlik. Ha úgy érzed, hogy te ezt szeretnéd csinálni (és nem csak mondjuk azt látod ebben van pénz, vagy ilyesmi, akkor menni fog). Persze lehet, hogy csúszol majd, vagy nem a tanulmányi ösztöndíjad fog eltartani, de elvégezni el fogod tudni.


Informatika tudás nem kell hozzá, a mi egyetemünkön konkrétan két félév (sőt, mostmár egy félév) informatika van, a fele értelmetlen elméleti anyag értelmetlen számonkérési formával, a másik fele értelmetlen programozás az alapoktól kezdve.


Rajzolni is meg kell tanulni, ez igaz, de az egyetemen fogsz megtanulni, és ezt úgy képzeld el, kézügyesség szempontjából, hogy a vonalzó mellett kell tudnod vonalat húzni. A rajz többi része ugyanolyan elmélet, mint más tantárgyaknál, csak itt fél év múlva nem elfelejted az anyagot, hanem készségszinten elsajátítod, és "logikus" lesz.


Az egyik válaszra reagálva: az épületgépész tény, hogy gépész, és van is ilyen szakirány, de ha téged nem az a szakirány érdekel, hanem mondjuk a géptervezés vagy polimertechnika, akkor nem sokra mennél egy ilyen OKJ-val. Ráadásul ott pont nem azt tanulnád, mint az egyetemen, más oldalról közelíti meg a dolgot.

2017. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

"38 vagyok még mindig tanulok"


Egy ember holtáig tanul ez igaz. De én a 30-as éveim elejét nem úgy képzelem el például hogy ülök az egyetemen és gubbasztok még.


"Én 19 éves korom óta (teljesen)önálló vagyok /nem is lehetnék más"

Elég nehéz munka mellett tanulni és kevés embernek is sikerül. Nem tudhatjuk hogy a kérdező bírná-e a strapát vagy sem.


7-es csak azért ajánlottam neki pont azt az OKJ-t mert legalább lenne egy elég jó szakma a kezében. És egy kicsit rálátása is lenne a dolgokra.

Egy szakma szerintem meg sose volt ártalmas az emberre és sose lesz.

2017. okt. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"De én a 30-as éveim elejét nem úgy képzelem el például hogy ülök az egyetemen és gubbasztok még. "

Én sem úgy képzeltem el, de a "gép mást dobott". Másrészt munka mellett levelőzőn szakmát tanulni teljesen más, mint nappalisként a padban "gubbasztani".


"Elég nehéz munka mellett tanulni és kevés embernek is sikerül."

Nem elég nehéz, hanem nagyon-nagyon nehéz, sok lemondással és még több idővel jár amit valahonnan "el kell venni" és nem csak én kellek hozzá hanem a családom is.


"Nem tudhatjuk hogy a kérdező bírná-e a strapát vagy sem."

Ezt neki kell tudnia.


"ajánlottam neki pont azt az OKJ-t mert legalább lenne egy elég jó szakma a kezében"

"Egy szakma szerintem meg sose volt ártalmas az emberre és sose lesz."

Ebben teljesen igazad van!

2017. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez most tényleg megtörténik? Két ember kulturált módon vitázik és a végén még részleges egyetértés is kialakul? Az INTERNETEN?? Nem hittem, hogy ezt valaha megérem. Viccet félretéve, pacsi mindkettőtöknek, jó ilyet látni.


Hogy a kérdéshez is hozzászóljak: egyáltalán nem késő elkezdeni az egyetemet, sok sikert hozzá. Én most vagyok 26 és a műszaki menedzser MSc elkezdésén gondolkozom épp (én is gépészmérnöki BSc-t végeztem egyébként). Viszont mindenképpen levelezőn kellene csinálni munka mellett, mert azt semmiképp nem akarom és nem is tudnám abbahagyni, ebbe pedig jó pár barátomnak beletört a bicskája, rohadt kemény és rengeteg lemondással jár. Ezt csak te tudhatod, hogy képes lennél-e rá.

2017. okt. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!