Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökök! Szerintetek fizika...

Mérnökök! Szerintetek fizika alapszak vagy mérnöki?

Figyelt kérdés
Az az igazság,hogy nagyon szeretem a matekot és a fizikát. Csak sajnos eddig nem nagyom foglalkoztam műszaki dolgokkal(szerelgetni se szeretek)és nem is értek hozzá. Viszont én vagyok az egyik legjobb fizikás az osztályban. Az a másik probléma,hogy fizikusnak úgy hallottam nem igen éri meg tanulni. Ezért vagyok kétségbeesve. Kérdem én tőletek. Érdekes dolgokat tanultok? Megérné nekem odamenni? Van tisztességes mennyiségű elmélet? Van esélyem megszeretni a müszaki dolgokat? Szerintetek melyik lenne jobb?

2017. okt. 11. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

A mérnöki oktatás első 1-1,5 éve csak elmélet.

Rengeteg fizikával.

2017. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!De a kérdésemre nem válaszoltál.
2017. okt. 11. 17:30
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ, hogy milyen mérnőki. Ha gépész, villamos vagy infós vonalon gondolkozol akkor azok anyagilag sokkal jobban megèrik.
2017. okt. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tatyesz ***** válasza:
88%
Ne a pénz motiváljon, hanem az, hogy mivel szeretnél foglalkozni.
2017. okt. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak a probléma az,hogy meg is szeretnék élni valamiből.
2017. okt. 12. 16:01
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

az, hogy fizikusnak nem éri meg tanulni, egy nagy baromság, szval ha az tetszik, válaszd nyugodtan..


komoly fizika (plusz matek és minimális programozás tudással) nagyon jó állásokat leakaszthatsz pl. pénzügyi cégeknél, de akár még programozóként is... A fizikusra ne úgy gondolj, mint 'a csávó a laborban aki ingákkal meg lejtőn guruló gömbökkel játszik', egy egyetem teljesen más kvalitásokat fejleszt ki (matek, analitikus képességek stb.)...


Mérnökként szoftverfejlesztéssel foglalkozom, fizikus munkatársam jóval többet keres nálam.

2017. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
És miből gondolod, hogy egyetemi fizikus tanulmányai mellett szeretne még programozni is megtanulni?
2017. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szeritem érdekes a profeamozás világa.
2017. okt. 13. 19:52
 9/11 A kérdező kommentje:
*programozás
2017. okt. 13. 19:53
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

#7-es


manapság szinte minden fizikus tanul programozást egyetemen.. anélkül egyszerűen már nem lehet fizikát művelni..

alapkoncepciók megértése után már csak egy lépés a széleskörben elterjedt nyelvek használata...

2017. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!