Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit válasszak? A...

Dodii_ kérdése:

Szerintetek mit válasszak? A jövőm forog kockán.

Figyelt kérdés
Szóval. Nyolcadikos vagyok, Zala megyében lakok. Gimnáziumban szeretnék továbbtanulni, és előrtérbe mindenképp az idegen nyelveket hoznám. Az átlagom 5.0, viszont nem szeretek tanulni. Mármint ha kell, akkor ráveszem magam és meg is tanulom az anyagot de nem a szívem csücske. A lényeg, hogy nem találom meg a tökéletes iskolát itt a Dunántúlon magamnak.(Nem muszáj Zala megye) Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Tudnátok nekem mondani jó gimnáziumokat itt a Dunántúlon, amik inkább humán beállítottságúak, erős az idegenyelv (lehet kéttannyelvű is) jó a közösség? A matek próbafelvételiim általában 33 pont körül vannak, a magyar pedig 45.

2017. okt. 12. 17:02
 1/4 anonim válasza:
47%

Azt irjak ebben a cikkben, hogy a zalaegerszegi gimi vezetett 2014-ben:


[link]

2017. okt. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jaj, nem kell már ilyen tragikusan felfogni, hogy a jövőd forog kockán... Semmi se forog kockán, csak most meg kell hoznod egy döntést. Nem egyedül, szüleid is vannak. Segítenek. A tanáraid is segítenek. Nyugi.


Meddig kell döntened?

2017. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Zala megyében ugyan nem ismerek iskolákat, de tényleg csak olyan iskolába menj, ami érdekel. Ha a humán vonalat preferálod, akkor nagyon sokat kell majd magolnod, és valljuk be, nem sok mindent lehet kezdeni vele a suli után (kivéve persze ha jogi egyetemre akarsz majd menni, de már az is túltelített és nehéz elvégezni). Ha valamilyen mérnöki egyetemre akarnál továbbtanulni, lehet, hogy nem olyan szintű felkészítést kapsz a természettudományos tárgyakból (matek, fizika), ami elvárható lenne. De még ha nem is mennél egyetemre, akkor is 4 vagy 5 évig azt kell tanulnod, amilyen szakra mész, és hidd el én megbántam. Nagyon szerettem az informatikát. Én imádtam programozni a suliban is, és itthon is, ezért infós szakgimibe jöttem, és olyan szinten megutáltam az EGYÉB tömör, száraz szakmai anyagtól (amit ráadásul megtanítani sem tudnak rendesen), hogy biztosan nem ilyen téren fogok dolgozni. És küszködés az egész. Félreértés ne essék 5-ös vagyok belőle, de nagyon megutáltam.


Szerintem valami általános Gimnáziumba menj, ne ilyen humán/reál/nyelvi szakosodásra. Hidd el ezalatt a pár év alatt úgyis kialakul, hogy mi érdekel, és arra fektetsz majd nagyobb hangsúlyt.

2017. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kifejlesztettem saját használatra a munkámhoz egy személyiség analizáló szoftvert és ezen lefuttattam az Ön személyiségét és több lehetőség közül a legmegfelelőbbnek az elsőszámú Gödöllői Főreformátus Líceumot találtam. A gimnázium adatait az oda járó tanulók által kitöltött kérdőív alapján vittem be, ez nem személyes véleményem csupán. E miatt ez egy megbízható program, remélem megfogadod az ajánlásomat.

Mély tisztelettel,

Dr. Béry

2017. okt. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!