Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? Nem tudom hogy...

Mit csináljak? Nem tudom hogy döntsek, mit javasoltok? 16/l

Figyelt kérdés
Kiskoromban eldöntöttem hogy tanár leszek.Oké,most hogy már 10.-es vagyok elmondtam a szüleimnek és ők azt mondták hogy nem lehetek tanár mert kikészít a sok gyerek.Ami nem is hülyeség mert nagyon érzékeny vagyok,és maximalista mindenben és látom hogy hogy viselkednek manapság a tanárokkal a diákok.....hát elég kiábrándító

2017. okt. 13. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nyelvet nyelviskolában is taníthatsz. Meg azért vannak jobb iskolák, ahol normálisabbak a gyerekek. De ha nincs érzéked hozzá, akkor tényleg jobb, ha más pályán gondolkodsz.
2017. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

16 éves vagy... még ráérsz 1-2 év múlva komolyabban elgondolkozni ezen.

A szüleidet meg nem is értem... miért készítenének ki a gyerekek?

A tanár dönti el, hogy milyen formára veszi a figurát. Azért van pár vaskalapos tanár is, akiknél még a "nagymenők" is úgy hallgatnak, mintha dugót vertek volna beléjük.


Persze ha alapból önbizalomhiányos, félénk vagy, aki magára vesz mindent, akkor meggyűlhete vele a bajod.


Ennek ellenére nem kell azonnal elpártolni a célodtól.

2017. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem azért, de tanárként is vannak lehetőségek. Ha valaki nem bírja a gyerekeket, akkor menjen felnőtteket oktatni, pl. felsőfokú szakképzésekre, egyetemekre. Egyébként én úgy vettem észre, hogy akik egyetemeken oktatnak, azok sokkal többet adnak a szakmájukra és boldogabbnak is tűnnek, gondolom mert nem gyepesedik be az agyuk a tanulni nem akaró, zajongó gyerekekkel.
2017. okt. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Persze ha alapból önbizalomhiányos, félénk vagy, aki magára vesz mindent"


16 évesen mindenki az.

2017. okt. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"akik egyetemeken oktatnak, azok sokkal többet adnak a szakmájukra és boldogabbnak is tűnnek, gondolom mert nem gyepesedik be az agyuk a tanulni nem akaró, zajongó gyerekekkel."


:)

Azért a közoktatásban dolgozóknak sem gyepesedik be. Csak azért nem olyan látványos ez, mert az ő dolguk elsősorban az, hogy alapdolgokat tanítsanak, nem az, hogy a szakterületük legújabb fejleményeit. Hogy ki mennyire boldog, az meg attól függ, hogy mennyire érzi kényszernek, hogy azt a munkát végezze, amelyiket.

2017. okt. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4-es sajnálom, de nem mindenki félénk és önbizalomhiányos 16 évesen. Sőt azt kell mondanom, hogy kevesebben azok, mint akik nem.


Egyetemi tanárnak lenni meg tényleg más. :) Más a felállás(középsuliban még ott van az alja is.. akik azért kirostálódnak az egyetem első félévében, vagy be sem jár, mert nem kötelező)

2017. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5: Én arra gondoltam, hogy ha bemegyek egy egyetemre akkor azt látom, hogy az oktatók életvidámak, lehet velük normálisan beszélni előadáson kívül is és nem nézik hülyének a hallgatókat. Míg ha bemegyek egy középiskolába vagy gimnáziumba, akkor általában 2-3 kivételtől eltekintve a tanárokkal normálisan beszélni nem igazán lehet, tele vannak mindenféle gondokkal és távolságtartóak az emberekkel.
2017. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ha bemegyek egy középiskolába vagy gimnáziumba, akkor általában 2-3 kivételtől eltekintve a tanárokkal normálisan beszélni nem igazán lehet, tele vannak mindenféle gondokkal és távolságtartóak az emberekkel."


Más az, amikor a saját hallgatójával/diákjával beszélget a tanár akkor, amikor épp ráér, meg más az, amikor pl. szülővel, főleg, ha olyan szülővel, aki soron kívül letámadja egy 10 perces szünetben, amikor hatszáz más dolga van a tanárnak - ami egyetemen eleve elő se fordul. De biztos iskola- meg tanárfüggő is. Nekem nincsenek rossz tapasztalataim.

2017. okt. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!