Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lenne hülyeség,...

Mennyire lenne hülyeség, kémia szakról pénzügy számvitelre menni? Mennyire húzós a matek része?

Figyelt kérdés
Kémia szakon vagyok az ELTE-n , már régebben is érdekelt ez a terület , de végül nem emellett döntöttem. Azt kezdem magamba realizálni hogy ennyire nem érdekel egyáltalán a kémia mint ahogy azt előzetesen gondoltam. Középsuliban 4-es voltam matekból , 74 %-ra érettségiztem közepen ha ez számít.

2017. okt. 18. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
nem húzós a matek, BGE-n pl. pont most könnyítettek rajta elég jelentősen, amúgy nem tudom, hogy miért gondolod a psz jobban érdekelne, vagy csak az elhelyezkedés a szempont?
2017. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem az elhelyezkedés.Úgy érzem jobban érdekel a gazdasági mint a tudományos világ. Rendszeresen olvasok ilyen témájúú cikkeket és nagyon leköt, ellentétben a tudományos dolgokkal amit néha már kedvem sincs megnézni.
2017. okt. 21. 11:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Bár amúgy ha tudsz valami konkrétat az elhelyezkedésről , szívesen meghallgatom.
2017. okt. 21. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:

A kémiai, tudományos terület, főleg ELTE-n még nem is áll olyan messze a gazdasági kartól, mint ahonnan én váltottam (művlszeti kar). Elhatározás kérdése csupán, ha valóban a PSZK fog meg jobban, vágj bele, annak semmi értelme, hogy utána olyannal foglalkozz, ami nem köt le. Arról nem beszélve, hogy munkát is sokkal nehezebben fogsz találni, ha nincs lelkesedés.

A matek tudáson fennakadni pedig ezen a területen felesleges. A gazdasági matekot túl kell élni, de semmi köze nincs ahhoz, amit valaki középsuliban tanul, plusz a későbbiekben számvitelhez elég a négy alapművelet, de pénzügyön se kell semmi durvára számítani. Fontosabb, hogy legyen türelmed magolni, jogszabályokat értelmezni és vállalni, hogy a folyamatosan változó gazdasági környezet miatt a papír megszerzése után se ér véget a tanulás, állandó továbbképzésre van szükség.

2017. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!