Mi lehetne belőlem?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok..

Most vagyok ott hogy eddig tudtam mi akarok lenni de már nem vagyok benne biztos. Itt vagyok biosz kémia fakttal.

Már nem tudom őket leadani mást felvenni.

Kb olyan 4,5os tanuló vagyok.

Ezzel mit tudnék kezdeni....

Mi lehetne belőlem?



2017. okt. 18. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármi.


Miben vagy jó?

2017. okt. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából mint tantárgy: biosz, irodalom, német ezek amikbol jó is vagyok illetve érdekel is. Német mellett angolt is tanulok.


Ami azt illeti a kétségbeesést az okozza hogy mi van ha én közben lakberendezo szeretnék lenni vagy eseményszervező ezek is nagyon érdekelnek.

Kreativitás, rajzzal kapcsolatos dolgok.

2017. okt. 18. 16:45
 3/11 A kérdező kommentje:

Eddig orvos szerettem volna lenni de beláttam hogy én és a kémia nem igazán passzolunk.

Valamit oda is bekerülni..

2017. okt. 18. 16:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, hogy bármi lehet még ebből. ;-)


És mik a lehetőségek a faktokat illetően? Félévig muszáj csinálni a kémiát is? És akkor majd átmehetnél elvileg magyarra meg németre? Vagy akár már most is? Vagy min kell igaziból gondolkodnod most rögtön? Mert a mi leszel ha nagy leszel kérdés határideje azért még nincs itt a nyakadon.


"mi van ha én közben lakberendezo szeretnék lenni vagy eseményszervező ezek is nagyon érdekelnek"


Mi lenne? Semmi. Attól még tanulhatsz bioszt, ha az is érdekel. Csak kreatívkodjál is mellette. Ha a lakberendezésre bekerülni kell a rajz, akkor nézz utána először annak, hogy van-e rajz fakt, vagy valami felkészülési lehetőség a sulin belül.

(Rendezvényszervezőnek hívják, nem?)


Egyébként miből gondolod, hogy ezt az irányt nem fogod megunni újabb két hónap múlva? ;-)


És: attól, hogy valami érdekel, még nem kell azt hinni, hogy az a jó, ha az lesz a fő csapásirány! Lehet, hogy pont akkor marad meg a vonzereje, ha megmarad hobbinak (lásd: kémia - ha nem kéne olyan komolyan venni, lehet, hogy még mindig tetszene...).

2017. okt. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elméletileg a kémia faktot majd csak jövő évben adhatom le tehát év elején.

Amire elég nagy valószínűség van. Tényleg igyekszem belőle de sosem ment olyan csodásan. Azért igyekeztem mert tudtam hogy kell.

Biosz egyértelműen mindenképp maradna.

A rajz meg sajnos nem indult. Nagyon kevés ember volt aki mennet volna rajz fakultáciora.

Pont ez az hogy magam sem tudom sajnos hogy mi az amit nagyon szívesen csinálnék.

Orvos mellett állatorvos is szóba jött mert oda meg vissza vagyok az állatokért de ugye itt a bibi hogy oda is kémia vagy fizika.


Most idén mindenképpen szeretnék németből érettségizni. Valamint majd nyelvvizsga de nem tudom ha jövőre leadom a kémiát és felveszem a németet az ugy jo döntés e. És ugy hogy tudok tovább menni.


Szoval most keszekusza lett minden a fejemben.

2017. okt. 18. 17:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne sürgesd magad, ehhez idő kell. Mindenesetre ha már most szabadulnál a kémiától, akkor szerintem kár erőltetni, mert ha a faktot túl is éled, ha fel is vesznek, akkor is: akár orvosin, akár állatorvosin még nagyobb kanállal kapnád. És akkor a fizikáról még nem is beszéltünk...

Szóval szerintem leadni a kémiát jó döntés lehet.


Viszont az nem tiszta, hogy miért akarsz már idén érettségizni németből. Idén csak közepet akarsz, jövőre meg emeltet?


Bármilyen tantárgy mellé egy nyelv arra is jó lehet, hogy tanár legyél, és akár az idegen nyelven tanítsd a másik tantárgyat. Aztán tanárként, hajjaj! Lenne ott kreatívkodási lehetőség meg rendezvényszervezés annyi, hogy csak na! :)

2017. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen idén közepet szeretnék.

10 éve tanulom a németet és nagyon megbántam hogy 8. osztály után nem mentem el nyelvvizsgázni. Előrehozott érettségi pedig végülis jo arra hogy azt vesszük előkészítőn amit a faktosok.

Tehát míg kemiaval szerencsetlenkedek addig a német faktot is kapom csak máshogy.


Igazából kémia tanár is mondta vegyük komolyan, de én hiába veszem komolyan hogy tanulok egy teljes hétvégét hogy jo jegyet szerezzek és tényleg fogalom minden megvan erre megkapom a dolgozatot és csak nézek hogy egyáltalán jó órára jöttem e be.

Sík bolond nem vagyok hozzá 4es 5os vagyok belőle de most valahogy a fakt nem megy.

2017. okt. 18. 18:05
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen egyébként hogy válaszolsz. 😊
2017. okt. 18. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Kifogytam a sok okosságból. :)
2017. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez tökéletes volt hogy kicsit jobban át tudjam gondolni. Köszönöm! :)
2017. okt. 18. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!