Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételire készülők! Ti...

Felvételire készülők! Ti hogyan boldogultok a középiskolai felvételi feladatokkal? Nektek sikerül megoldani 45 perc alatt az összes feladatot?

Figyelt kérdés
Tudom van még időm január 20-ig,de nagyon be vagyok parázva.Egyszer sem sikerült még a feladatok végére érnem 45 perc alatt.Se magyarból,se matekból.Lehet ez lesz a vesztem?Ti hogy vagytok ezzel ill. mit javasoltok?

2017. okt. 19. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A matekban típusfeladatok vannak amiket ha begyakorolsz akkor időt nyersz. Törtekkel való számolás (1.feladat), logikai feladatok és mértékegységátváltás ( 2. es 3. feladat) esetleg még a geometriai feladatoknál tudsz spórolni az idővel.

Ha nem top10es gimibe felvételizel akkor elengedheted az egyik feladatot az idő miatt. Ez egy hat pontos beáldozást jelent de cserébe lesz időd. Igaz ekkor csak 44 pontos matekod lehet maximum.

2017. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó gimibe készülök.De mondjuk 44 pontos matekkal megelégednék bőven.:)
2017. okt. 19. 13:47
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én is nyolcadikos vagyok. Járok a sulimba felvételi előkészítőre (matek,magyar). Az sokat segít. Így nem tűnnek olyan nehéznek a feladatok. Ne parázz rá, mert azzal senki nem jár jól:) Ha sok feladatot megoldasz előbb-utóbb biztos jobban fog menni. És ha utóbb is, még csomó idő van felvételiig. Hajrá ;)

2017. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ezek a feladatok nem is úgy vannak összeállítva,hogy az osszeset meglehessen csinálni. Persze,vannak akiknek sikerül,de az nagyon ritka. Ne azt nézd,hogy a végére érj,hanem hogy a feladatokat amikre időt szánsz jól oldd meg!
2017. okt. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen.Én is hasonlókat tapasztaltam.Az utolsó kettő a legnehezebb matekból.
2017. okt. 22. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!