Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen színvonalú a művészeti...

Milyen színvonalú a művészeti képzés a METU-n?

Figyelt kérdés
Elsősorban az animáció érdekelne, de úgy általában bármi infó jöhet róla.

2017. okt. 20. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem mindegy, hiszen gondolom van elég pénzed ha drága fizetős helyre mész és olyan szakra amivel nem fogsz tudni elhelyezkedni.
2017. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló azt se tudja, mi fán terem az animáció. Nem lehet vele elhelyezkedni? Nekem most is van fix állásom rajzfilm stúdióban (a METU-nak köszönhetem tanári ajánlás útján), pedig csak másodéves vagyok.


Én amúgy nagyon szeretem. Nyilván minden suli minden szakán vannak dögunalmas tárgyak, ez sem kivétel (khm, Művészettörténet a top legunalmasabb tárgy, de élen jár a Mozgóképtörténet, Animációs mozgóképtörténet, Társadalomismeret és a Kortárs vizuális elemzések tantárgyak is). Viszont ott vannak a gyakorlati tantárgyak is, én azokat többségében nagyon szeretem, nyilván attól is függ, hogy melyik animációs technikákat szereted, mert a suliban mindent körüljárunk kezdve a régi filmszalagra készült filmtechnikával, az analóg kézzel rajzolt és a bábanimáción át egészen a 2D-s és 3D-s számítógépes animációig. A legfontosabb tantárgy az Animációs tervezés, ez az, ahol minden, amit tanultál kicsapódik, mivel itt egy saját kisfilmet kell megalkotnod minden félévben (az első félév kivételével max 3 fős csapatokban, az első félévben egyedül kell megoldanod), úgy, hogy te választod meg technikát és neked kell összeraknod a sztorit (a csapattársaddal együtt, persze).


A suli hangulata nagyon jó, a szörnyű művészeti középiskolás élmények után nem gondoltam volna, hogy lehet szeretni az iskolába járást, de tény, hogy főleg az animáció szak nagyon kemény tud lenni. Állandóan tudnod kell animálni, mert ha nem haladsz hétről hétre a feladatokkal, a a féléves kipakolás előtti hét maga a rémálom és kialvatlanság. Szóval ezt a szakmát vagy szenvedélyesen imádod vagy szívből gyűlölöd.

2017. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%
Az 57%-os direktbe rákeres a Metropolitanos kérdésekre, hogy savazza a sulit. Valószínű savanyú a szőlő. :)
2017. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!