Milyen szakra mehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeretnék tőletek tanácsot kérni a jövőbeli továbbtanulasom kapcsán. Idén érettségizem, és elbizonytalanodtam melyik szakra is akarnék menni. Valami olyan állást szeretnék melynél felhasznalhatók az önálló gondolatok,és a főleg társadalomrol de bármi másról alkotott meglatasok. A szociológia szakot teljesen értelmetlennek látom,semmit nem lehet vele kezdeni. Szabad bölcseszet lehet még esélyes,talán újságírás. Több ötletem nincsen, ha nektek lenne azt előre is nagyon köszönöm! ^^

2017. okt. 21. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Szabad bölcsészet is annyira felesleges mint a szociológia. Nehéz ügy, más ami érdekel? Ami nem humán?
2017. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már ebből a kettőből kell választani, inkább szociológia.

De ismertem pár szociológust, és mind azt mondta, mikor megkérdeztem, hogy mit csinál egy szociológus, hogy "hát, nem tudom :)"


Szabad bölcsész sajnos még ennyire se. Ott végzett ismerősöm úgy írta le, hogy kötetlen beszélgetés jó italok mellett 3 éven keresztül.

Az a gond, hogy a szabadbölcsész az mindenből egy "kicsi"... "különböző szakirányokat választhattok, például vallástudományt, filmelméletet, esztétikát, filozófiát, etikát, művészettörténetet, kommunikációt és médiatudományt", csak hát ugye:

- ha vallástudományt akarsz, akkor inkább teológia szak

- ha filmelméletet, vagy kommunikációt akarsz, akkor kommunikáció és médiatudomány szak

és a többi.



Ismerek amúgy egy szociológust, aki tovább ment mesterszakra, "survey statisztika" irányra, de ahhoz meg matek is kell.

2017. okt. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj.. újságíráshoz nem kell speciális diploma, mérnök diplomával is elmehetsz újságírónak. Én azt tanácsolom tanulj valami "kézzelfoghatót" egyetemen, mellette csinálhatod az írást (blogok, stb), ha nem válik be akkor legalább lesz egy stabil szakma a hátad mögött. Ráadásul a matekosabb tárgyaktól analitikusabb, jobb problémamegoldó leszel, ez pedig az élet bármely részébe átültethető.
2017. okt. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ah igen azokkal a szakiranyokkal vagyok gondba.. pszichológia, filozófia és szociológia amiben otthonosabban mozgok... De igen valami hasonló lesz.. kell azért a megélhetés is. Köszi!
2017. okt. 22. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!