Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a pécsi...

Mi a véleményetek a pécsi Nagy Lajos gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Oda szeretnék menni jövőre általános vagy néprajz tagozatra. De félek tőle a katolikus beállítottsága miatt. Akit eddig kérdeztem ismerős, mind csak ajánlotta. Aki oda jár vagy járt:Milyenek a tanárok,diákok? Milyen a kapcsolat köztük? A lánykoleszra is kíváncsi lennék. Előre is köszi a válaszokat.

2017. okt. 21. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is oda szeretnék jövőre felvételizni, tudom, nem ez volt a kérdés, de ha nem gond leírok egy pár dolgot amit meséltek az ismerőseim.:D

Először is, nem baj ha nem vagy katolikus beállítottságú, felvételikor ezt nem igazán veszik figyelembe. (Lehet ha voltál elsőáldozó, akkor kapsz plussz pontokat)

Odajárok előkészítőre és ahogy észrevettem valamelyik tanárral lehet hülyülni, valamelyikkel meg nem. Természetesen tisztességesen kell velük beszélgetni:D

Az ottani diákok is nagyon jófejek, és segítőkészek. A lánykollégiumról nem tudok olyan sokat, csak azt hogy az Apácai utcában van...ha jól emlékszem.

Nekem eddig nagyon tetszik ez a gimnázium, remélem azért valamiben tudtam segíteni😅😅

2017. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
A Kodály Zoltán kollégium sokkal jobb.
2017. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen 1.váloszoló. Segítettél. Amúgy én is voltam tegnap az előkészítőn. Te hányas terembe voltál??
2017. nov. 11. 17:50
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

A Nagy Lajos egy tipikus elvakult katolikus beállítottságú iskola. A rangsorokban azért van elől, mert sok pénzt kap az az egyháztól. Ha sz-r vagy hittanból, kicsapnak. A heti rendszerességgel levő misèktől kihullik néhány ember haja. Mindennek istenhez van köze, szóval egy töri óra után egy hittan zavaró lehet.

A leánykollégiumról: Az Apáca utcában van. 2 emelete van, 1 felújjított és egy ramaty állapotú. A felújított emeletre nem mehet 9.-es, de mivel a lajososokkal kivételeznek, a fele 9.-es csapatot felrakják a 2.-ra. Ez a szerencsén múlik.


Összesítve:minnél több pénzed van,annál jobb dolgod lesz a lajosban

2017. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én oda jártam kémia-biológia tagozatos osztályba.

Abszolút nem vagyok vallásos, a családban sem senki nálunk. Nem tudom most mi a helyzet, de az én időmben (nem tagnap volt, 10 éve jártam oda), heti két hittan óra volt és havi egy hétvégi mise. Ezen kívül néha (talán évente egyszer) lelki gyakorlat.

Szerintem abszolút kibírható volt.

Összességében én szerettem oda járni. Az osztálytársakkal is jól kijöttem és az oktatás is szerintem elég színvonalas volt. A mi osztályunkban is voltak többen akik OKTV első tíz helyezettjében végeztek.

Az ott tanultakkal később az ELTE-re simán felvettek. Az egyetem első két évében simán "megéltem" abból, amit a tagozatos osztályban tanultam anno.

Szóval én jó szívvel merem ajánlani.

2018. máj. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, felvettek?owo
2018. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült. :) Általános tagozatra kerúltem be.
2018. máj. 8. 22:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Vannak a PTE-n szaktársak, akik ott végeztek. Ebből kifolyólag gondolom, hogy egy jó iskola lehet.
2023. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. Mármint a normálisabb réteg jár oda.
2023. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már felvették a kérdezőt, szóval elvileg van saját tapasztalata is. Sőt, elvileg már végzett is. (Szaladnak az évek...) Én az 5-ös válaszoló vagyok. Azóta úgy alakult, hogy 2019 óta a PTE-n tanítok. Több tanítványom is ott végzett. Mármint a Lajosban. Általában ők elég jó képességűek.
2023. jún. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!