Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakirányt ajánlanátok,...

Milyen szakirányt ajánlanátok, ha humán és reál beállítottságú is vagyok?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha hülye kérdés, de elég tanácstalan vagyok :(

Mindenképpen egyetemre szeretnék menni, de nem akarom, hogy csak kizárólag matematikával - vagy valamilyen természettudománnyal foglalkozzak, de például bölcsész sem szeretnék lenni :( Történelmet nagyon szeretem és érdekel is, de sosem voltam kiváló belőle (4-es, gyenge 5-ös). Nem tudnám magam elképzelni jogásznak. Ezen kívül érdekel még érdekel a magyar, biológia, nyelvek... Szeretem a logikai összefüggéseket, megerőltetni az agyamat matematikai kérdéseknél, viszont abból is csak 4-es vagyok.



2017. okt. 22. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Maga a jegy nem jelent semmit, mert minden suliban máshogyan osztályoznak. Úgy, hogy nincs kiemelt erősséged, kicsit nehezebb dönteni, de gondolkozz el azon, hogy milyen szerepkörben tudnád elképzelni magadat. Tehát, hogy például inkább emberekkel foglalkoznál, állatokkal, laboroznál, gyárban lennél, stb. Az sem utolsó, hogy mi az, amit szívesen tanulsz, mert lényegében egy életen át ezzel fogsz foglalkozni. Én is humános és reálos is vagyok, az, amit tanulok (orvosi) valahol a kettő keresztmetszetében van, matekunk szinte egyáltalán nincs, de nem is törit tanulunk egész nap. :D


Lehet, hogy a nyelvi szakok között lenne érdemes körülnézned, egy jól megválasztott nyelvvel jó lehetőségeid vannak, és a nyelvtanuláshoz bőven kell logika és agykapacitás, plusz tanulhatsz törit, de nem kell kiválónak lenni belőle.

2017. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok, azt javaslom nézd meg az alkalmazott közgazdaságtant, nekem eddig ez a legszimpatikusabb.

2017. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!