Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fazekas természettudományi...

Fazekas természettudományi szak? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg 7. osztályos vagyok egy viszonylag gyengének/közepesnek mondható általános iskolában. Kitűnő tanuló voltam és vagyok is mindig, abból is a színötös (ha úgy tetszik "stréber") fajta. Alig tanulok valamit, egyszerűen kirázom az egészet a kisujjamból. Matek a fő erősségem, reálos beállítottságú vagyok. Hatalmas álmom bekerülni a budapesti Fazekas Mihály Gimnázium természettudományi szakára. Hallottam róla rosszat is, jót is. Egyetlen dolog van ami kicsit visszatart: sportolok. Nem keményen, hetente 1-2× 2-3 óra, változó. Így hát ha esetleg van valaki aki oda jár/járt, vélemény, tapasztalat, tanács? Igazak a pletykák, versenyistálló az egész iskola? Tanárok milyenek? Az épület modern, hangulat milyen? Minden jöhet, előre is köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek aki rám szánja az idejét!

2017. okt. 23. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

A "kis"fiam jár oda, matek tagozatra. Van aki sportol az osztályban. Sok versenyre lehet menni, de nem kötelező. Tudásközpontú suli, nem arra mennek, hogy szivassanak, hanem, hogy valóban tudd az anyagot. A tanulás mennyisége attól függ mit akarsz elérni, de azért az ország legjobb sulijában gondolhatod, hogy azért oda kell tenned magad.

Legnagyobb súlya a felvételinek van, a hozott pontokat felezik. Érdemes rá gyakorolni, a neten az összes előző évi sor fent van. A felvételi tájékoztató már elérhető a honlapon. Jó suli! Érdemes megpróbálni!

2017. okt. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
78%

Szeretsz tanulni?

Ha igen, akkor itt a helyed!

Ha nem, akkor is, de fel kell készülnöd arra, hogy nem te leszel a legjobb!

A pletykák NEM igazak, egyáltalán nem versenyistálló, még egyetlen diákot sem ért hátrányos megkülönböztetés, a versenyekre nem járás miatt!

Rengeteg Fazekasos ismerősöm van, és ők is nagyon ajánlani tudják!

Sportra mindenképp lesz időd, vannak nagyon jófej barátaim, akik Fazekasosak, és magas szinten sportolnak.

A légkör nagyon jó, az osztályok szeretik, és támogatják egymást. Szóval a Fazekasos diák egy nagyon jó közösségben lehet!

A tanárok nagyon jók, sok anyagot adnak le, emelt szinten, és nagyon hatékonyan!

Ha a Fazekasba jössz, sokat kell majd tanulnod, lesz rá példa, hogy este 10-ig tanulni fogsz, de a sok tanulás meghozza a gyümölcsét!

Addig is tanulj becsülettel, járj versenyekre, délutánjaidat ne csak gépezéssel és játékkal töltsd, hanen tanulj plusz dolgokat is!

A Fazekasba csak azok mehetnek, akik szorgalmasak, és nagy tűrőképességűek (a sok irodalomra és hasonlókra).

Ha tantárgyra lebontott kérdésed van akkor nyugodtan kérdezhetsz privátban!

Sok sikert!

2017. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
71%

Helyesbítek...

Nem biztos, hogy te leszel a legjobb, mert ott szinte mindenki egy szinten van.

2017. okt. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
64%

Teljes mértékben egyetértek at előttem szólókkal. 9.b-be járok és imádom a sulit. A sportolással semmi gond nincs, például van olyan akit szakkörről 15-20 perccel a vége előtt elengednek edzés miatt, bármi gond nélkül.

A versenyistálló dolog teljesen kamu. Egyáltalán nem kényszerítenek versenyzésre, de ha magadtól döntesz úgy, hogy mész, teljes mértékben támogatnak.

Ha a légkör érdekel, tudom ajánlani a jövő évi nyílt órákat és a körbevezetést a suliban. Idén ezen a héten volt, de ha 7.-es vagy akkor nem gond ha kihagytad.

A sulis szokások is nagyon jók (pl Gólyatábor, Lúdavató, stb.)

A tanárok nagyon jók és jófejek.

Remélem ez segít :D

Ha bármi kérdés felmerült benned, nyugodtan írhatsz nekem is privátba :)

2017. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!