Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok? Szerintetek...

Mit gondoltok? Szerintetek elszurtam az eletemet?

Figyelt kérdés

Azt sem tudom hol kezdjem....

En egy gyenge kozepiskolaba jartam ahol 4 evig semmit nem tanultam,de exem (akkor baratom) jogasznak tanult es ugy gondoltam en is szeretnek menni utana jogi palyara. Fel evig en ki nem mozdultam a szobabol,mert folyton tanultam. Fel is vettek igazsagugyi igazgatasira.Ez volt tavaly. Eletem legjobb eve volt. Csomo ismerost

gyujtottem tanultam,buliztam..nagyon jo volt. Tetszett.

Anyunak nem. O a munkaba akart mindenaron taszigalni. Mert a tobbi 63 eves ismerosenek nincs 20 eves lanya akin segiteni kell es elik a nyugdijas eveiket. Persze dolgoztam suli mellett heti 3x vagy 4x de keves volt az a penz..igen anyunak kellett kuldenie. Egyedul nem lehet egyetemet vegigcsinalni. Na mindegy. A folyamatos orditozasok miatt en teljesen bekattantam. Szo szerint egy nyugodt hetvegem nem volt itthon es ez egy olyan embernek aki epp keresi a helyet az uj varosban is nem hat epitojelleggel az eletere. Rohadt sz*r volt. Elkezdtem tikkelni,remegni. Nem mertem masok elott beszelni,ha kellett akkor felment a pulzusom es osszeestem. Emiatt a masodik ffelevben a vizsgaimat mar meg sem tudtam csinalni. Nem mertem elmenni. Elegem lett anyubol..beket akartam es otthagytam az egyetemet. Akkor dolgoztam 1 honapot idosekotthonaban mert hogy en majd apolono leszek....ami rohadt nehez volt majd egy korhazban ami nem volt rossz de idokozbem rajottem hoy nem akarok nover lenni ugyhogy a diplomas apolo kepzest is hagyom felben epp. Miert van ez velem? Anyu allandoan stresszel hogy masnak 21 evesen diplomaja van..teljes panikban vagyok es mindig kapkodok..ezert hozok rossz donteseket. Felek hogy tul idos vagyok mar es elcseszem az eletem es ezert probalkozom allandoan... nem tudom mit tegyek.

Most egy kinai ruhaboltban fogok dolgozni amig lelkileg helyre nem jovok es el nem dontom mit akarok kezdeni magammal. Vagy mit tegyek szerintetek? Segitsetek legyszi...

21/L


2017. okt. 27. 08:01
1 2
 1/18 anonim válasza:
77%

Én most jöttem el egy kínai boltból, ahol halálra dolgoztattak, úgyhogy ne akarj odamenni...

Kellett a pénz, mert még iskolába járok de már nem jár rám támogatás mert nem nappali tagozat. De ez nem éri meg...

Persze kell dolgozni, de ne akarj örökké ott maradni.

Soha ne add fel az álmaidat, érd el őket. A kudarcok ne vegyék el a kedvedet. Ne hallgass anyádra, állj fel, porold le magad a sérelmeid után, próbáld meg még egyszer az egyetemet, nem létezik olyan amit nem érhetsz el! Kitartás hozzá!

2017. okt. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
18%

Te miben érzed magad hibásnak, hogy így alakult az életed?

Először ezt magaddal tisztázni kéne!

Most kifogásokat keresel és csak anyukádat hibáztatod.

Bár nem értem, hogy először azt akarta, hogy dolgozz, most meg, hogy már diplomádnak kéne lenni?

Egyikőtök hozzáállását sem értem.

2017. okt. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
21 éves vagy. Előtted az elet meg. Nyugodj le. Az valoban jo otlet, hogy ne szokj neki meg egy szakmanak. Idovel mikor kitalalod. En egy jo oozepsulot vegezte de mivel nem tanultam igy az erettsegi eredmenyem is olyan lett amilyen. Felvettek pszichologiara itt Erdelyben persze koltsegteriteses helyre. A szuleim vert izzadva fizettek mindent. A vizsgaim nem sikerultek... es marciusban bumm. Elutott egy auto es igy ujrakezdtem. Ekkor toltottem a 20-at. Kijartam ket evet de a parommal kimentunk amerikaba dolgozni a nyarra es en lefagyasztottam mert elegem volt. Mondvan iden visszamegyek. Most toltom a 24-et, erettsegivel egy boltban dolgozom en is. Persze babat varok. Ugye idokozben osszehazasodtunk. Igy fagyasztok meg egy evet. De mivel a gondolatatol en is egy orultkent hisztibe torkollva sirok igy csak anyukam miatt nem vettem ki es adtam eselyt magamnak. Szoval... most varjuk a babat. De ha akkorat nonek es kitatalom mit szeretnek akkor vegre meg is valositom majd mit akarok. Irhatsz privatban ha jobb szeretnel egy sorstarssal beszelni
2017. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
61%
Mindenkeppen menj vissza az egyetemre. Biztos van ra mod, hogy valahogyan elvegezd. Hiszen legalabb egyedul vagy, most csinald, kesobb meg nehezebb lesz he mar gyereked is lesz melle.
2017. okt. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem erzem magam hibasnak..Hiszen en mindent megtettem es probalkozom...

Annyiban max hogy anyu miatt teljesen elment a motivaciom az egesz jogi dologtol es mar tanulni sem volt kedvem miatta..Pedig elveztem.Imadtam mikor birosagra jartunk, a buntetojogot,4-esre irtam meg az elso maganjogvizsgam...tok gaz az egesz. A diplomas apolo kepzest pedig mar panikban dontottem el es nem gondoltam vegig. Nincs nekem akkora felelossegem hogy embereletek muljanak rajtam. Rettegek tole. Mikor korhazban dolgoztam 1 honapot akkor minden nap fel4kor keltem es este fel 8-ra ertem haza mert masik varosban is volt a korhaz es ugye 12 orara is betettek. Raadasul olyan feladatokat is rambiztak amit nem lett volna szabad. Nyilvan mindenhol ez megy,csak az en lelkem meg mindenem nem birta el a hirtelen jott nagy felelosseget es igy rajottem hogy nem nekem valo az egeszsegugyi palya.. Vagyom vissza jogra nagyon..

2017. okt. 27. 08:20
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem kérdés, menj vissza az egyetemre.

De ez már vaskosan a te életed, nem anyukád hibája, hogy befejezted. Mehettél volna passzív félévre, addig dolgozol, aztán vissza a suliba. De nem, te egyenesen kiiratkoztál. Nem lehet az életben minden elől megfutamodni. Amíg minden lehetőséget nem vettél számba kár döntéseket hozni.

Menj vissza és végezd el.

2017. okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Mindenki mekkora okos itt. Van az a pont mikor lelkileg belefaradsz az egyetembe es kell egy kis szunet. Ez nem azt jelento hogy egy evet nem halaszthat es pihenhet. Nem ertem miert lettem leminuszolva. Mennyi egyetemet vegzett log itt enbel a kerdesnel. Anyam is folyton fujja hogy menjek vissza. Jot akar mert anno neki nem volt lehetosege es amikor volt az anyagiak miatt nem ment. De attol at nem erzi azt, ahogy nehany egyetemen bannak az emberrel. Velem ugy mintha egy utcasarokrol mentem volna
2017. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Akkor.menj vissza jogra.

És egyetem mellett is lehet dolgozni, egyéni tanrenddel. Azaz nem jársz be csak gyaksira.

Nekünk sok felnött tolta igy a sulit (gyógytornász, védönö, ápolo, szülésznö), aki mellette gyereket nevelt vagy meloznia kellett.

2017. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

Eretlen vagy

Mast hibaztatsz sajat lustasagodert es azert mert nem birtad.

2017. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
60%

7-es hozzászóló:

Én nem pontoztam a válaszod, de azért hozzászólnék.

Azért mondja mindenki, hogy menjen vissza, mert akármilyen munkahelye is lesz, nem fogja élvezni. Azt kell tennie, ami érdekli, amit szívesen csinál. Én a leírása alapján úgy vettem ki hogy ő szerette az egyetemet, gondolom olyat tanult ami érdekli. Ha én nem csinálhatnám azt amit szeretek, úgy érezném nincs is értelme az életemnek. Mindenki olyan munkát végezzen, azt tanuljon amit szeretne! Mert akkor szeretni fogja a szakmáját és nem egy kínai áruházban fogják hülyére venni és szarrá dolgoztatni :)

2017. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!