Miből tegyem a 3. emelt szintű érettségimet? Történelem vagy francia?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, szeretnék emelt szintű érettségit tenni. Az egyetem, ahova jelentkezni szeretnék, három emelt érettségit kér.

Az első kettő emeltemmel tisztában vagyok: az angolt idén megcsinálom, a magyart pedig jövőre ugye.


Teljes mértékben humán beállítottságú vagyok, emelt óraszámú magyar és töri tagozaton egy erős gimnáziumban. A nyelvek még az erősségem.

Most első két hónapban jártam informatika faktra, mert kiemelkedő voltam informatikából, de a múlt héten leadtam, mert a programozás már nem való nekem, túl nehéz.


A kérdés az lenne, hogy franciából vagy történelemből emeltezzek jövőre? A franciát csak 2. éve tanulom ( igazából 10. óta, csak internettel tanultam előtte 1 évet), viszont sulin kívül sok energiát fektetek bele. A tanárnőm azt mondta, nem nyelvtagozatról külön tanár nélkül aligha lehet felkészülni, és nem tudom, arra lesz-e időm eljárni jövőre érettségi évben.

A történelemmel az a helyzet, hogy úgy gondolom, túl nehéz lenne a magyar emelt mellett. Túl sok anyag, szinte egymás melletti napokon vannak, nehéz lenne felkészülni.


Ti mit gondoltok?



2017. okt. 30. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Hova kell 3 emelt szintű? Más opció? Dráma, művtöri?
2017. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Nem kérhet 3 felvételi tárgyat, max megad 3mat, amiből kettőt választani lehet. Vagy változott valami tavaly óta?
2017. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom külföldön szeretne tanulni. Szerintem a töri jó választás, nagyon sok forrás van (részletek, térkép, képek), amik nagy segítséget jelentenek. Valamint az esszéírás sem túl bonyolult. Nyilván kell rá tanulni, de mindegyikhez kell és ha már az írásbelire jól felkészülsz, akkor utána a szóbeli már könnyebb lesz.
2017. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldi egyetem, akkor a nyelvvel többet érsz, mint a törivel, ahol a magyar történelemnek ugye kiemelt szerepe van. A nyelvi érettségi ráadásul nem olyan, amire még az utolsó héten is magolnod kell, mostantól kellene extrém módon rákészülni, de az érettségi időszakban könnyebbség nyelvből vizsgázni.

Ha mégis magyar egyetem, akkor rosszul értelmezted a felvételi tájékoztatót.

2017. okt. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, külföldre szeretnék menni, ezt kihagytam.

Drámát, művtörit nem tanulok. Tudtommal drámából pl. nincs is emelt.

2017. okt. 31. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!