Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi diplomával vagy HR alap...

Jogi diplomával vagy HR alap diplomával lehet könnyebben elhelyezkedni? Melyik ér többet?

Figyelt kérdés
elhelyezkedés, pályaválasztás, HR, jogász, fizetés, diploma

2017. nov. 3. 11:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hoppá bocsi, rossz helyre írtam a kulcsszavakat
2017. nov. 3. 11:42
 2/15 anonim ***** válasza:
Azért egy jog sokkal de sokkal többet ér mint egy hr :D
2017. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csakhát inkább a jogászokra mondják h túlképzés van belőlük és kB lehetetlen elhelyezkedni
2017. nov. 3. 13:48
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Arra válaszoltam, h melyik er többet, nem arra h végzés utan 0 kapcsolattal melyikkel találsz hamarabb munkát. Azert egy jogász magasabb presztizsű végzettség, mint egy alapszakon végzett (főiskola) HR.


En biztos jogot választanék. Kb mindenben felülmúlja a te szempontjaid szerint, mint a HR.


Ezt a kerdest kicsit furán is nézem, mert kb olyan mintha azt mondanám, hogy melyik végzettség er többet, a Kőműves vagy a tanító.

2017. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából az elhelyezkedés érdekel, azt mondják h jogász végzettséggel már a seggemet kitörölhetem. HR-ről nem hallok ilyesmit. Manapság az ilyen 100%-osan humán szakok, mint jogász, vagy bölcsész sehova nem kellenek, hacsak nem vagy protekciós.
2017. nov. 6. 14:05
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Rosszul mondod. Aki jó a szakmájában az mind kell. Ez a jogászokkal Dunát lehet rekeszteni meg ilyenek, azok igazából azt jelentik, hogy ha nem tudod hová menj és nincs semmilyen kapcsolatod, akkor ne jogra, mert nehéz vele munkát kapni. Ebben az esetben mondják az infot,mérnököt, gazdasági képzéseket stb, mert ha végzel akkor nagyobb eséllyel találsz egyből munkát. Primitíven fogalmazva a jogásznál lehet, hogy neked kell munkát keresni, mert sok pozíció telített, az infónál meg már megkörnyékeznek. De ha jó vagy pl a jogban, ugyanúgy megkörnyékeznek, csak a kettes-hármas tanulókra az vonatkozik amit leírtam kb. A jogász mindig is presztízzsel bírt, a zsidó családok a gyerekeiket orvos, jogász és szabad értelmiségi pályákra küldték. Ha nem tudod, hogy hová menj és csak úgy eszedbe jutott a jog, akkor nem ajánlom. Viszont ha gyerekkorod óta ezzel akarsz foglalkozni akkor jó leszel benne és sokat kereshetsz. A hr-t én sajnos kicsit lenézem, pedig nem kellene. Itthon még nem annyira elterjedt, mint Nyugaton, de kétségtelen, hogy ha jó vagy, mindennel lehet sokat keresni.
2017. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez érdekes amit írsz, én jogász képzésen vagyok de egyelőre rettentően utat. Elsősorban azért jöttem ide mert a családban is van jogász, régóta ide akartam emiatt jönni, mert van betekintésem h milyen ez a pálya, bele se gondoltam eddig h mást is valaszthatnék, most kezdek gondolkozni emiatt a hr-en.
2017. nov. 6. 16:36
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem kell elájulni a jogász diplomától sem, már közel sem akkora a presztízse mint évekkel ezelőtt. Ma már azok a "presztízsesebb" diplomák ahol keményebb a matek (mérnökinfo, villanymérnök, pénzügy, alkalmazott közgazdaságtan), illetve az orvosi.


HR-esként elég könnyen el tudsz helyezkedni manapság, jogászként nem annyira, viszont a jogi diploma tényleg többet ér mint egy HR alapszak. Ez részben azért is van mert egy HR képzés 3 éves, egy jogi képzés pedig 5 éves, így valójában nincs is nagyon értelme az összehasonlításnak. Úgy lenne értelme az összehasonlításnak ha azt mondanád hogy egy HR alapszakot (3év)+ pl egy vezetés szervezés mesterszakot(2 év) akarsz összehasonlítani egy jogi diplomával (5év), mivel így ugyanannyi ideig voltál egyetemen. Ebben az esetben viszont azt mondanám, hogy a hr+vezetés szervezés többet ér mint egy jogi diploma.

2017. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyet értek az utolsó válasszal, én is úgy érzem h minél inkább reál irányba kell elmozdulni (már amennyire a lehetőségeim engedik), ez a kizárag csak magolás amit itt a jogon csinálni kell... Úgy érzem nem hasznos a dolog
2017. nov. 6. 19:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha viszonr elkezdzed mar a jogot, én a helyedben befejezném. Hres lehetsz jogász végzettséggel is.
2017. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!