Befejezzem e az iskolát?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem és 2 éves OKJ-ra jelentkeztem.1 évet már elvégeztem,most taposom a 2.évemet.Májusban vizsga.De ki nem állhatom ezt a szakmát.Egyáltalán nem érdekel.Úgy érzem,csak kidobtam a kukába az életemből 2 évet.Gondolkodok,hogy mi lenne,ha itthagynám és elmennék dolgozni?Most hagyta itt 2 másik osztálytársam is.

Jövőre meg jelentkezni szeretnék egyetemre,egy olyan szakra,aminek köze nincs ehhez a szakmához



2017. nov. 4. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak?
2017. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Muhahahahaha


Pont ugyanígy jártam annak idején, érettségi után nem vettek fel egyetemre, 18 évesen egy érettségivel meg nem akartam dolgozni mert nem láttam benne perspektívát hosszútávon. (persze voltak munkáim, építkezéseken meg itt ott kulimunka de mondom ezek nem kellenek nekem hosszútávon). Én is jelentkeztem 2 éves OKJ-ra, pont ugyanezt éreztem hogy tuti ziher soha nem fogok ebben a szakmában dolgozni, plusz engem még az ofő is utált. Úgy voltam vele hogy otthagyom de mondom ha már 1 évet letoltam akkor a másikat is megcsinálom, ha más nem lesz egy papírom nem kötelező utána a szakmában dolgozni. Ebben az elpazaroltam 1 vagy 2 évet dologban sose hittem, most komolyan 18-19-20 évesen nincs olyan hogy elpazaroltad. Vagyis lenne, ha mondjuk otthon lógtam volna meg hereveréztem volna. Na lényeg a lényegben hogy nekem jött a nyári gyakorlatom meg utána az évközi gyakorlat és úgy megszerettem a dolgot hogy azóta is a szakmában dolgozom. Nem tervezem hogy innen vonulok vissza de pl ha mennék műszaki egyetemre akkor jól jöhetnek a tanult dolgok, plusz van már munkatapasztalatom is.


Összességében én azt mondom semmiképpen se hagyd abba, bármi legyen is az, ha már elkezdted akkor csináld végig. Utána nem kötelező ebben a szakmában dolgozni.

2017. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már a háromnegyedén túlvagy, úgyhogy szerintem fejezd be. Lehet, hogy soha nem fogsz a szakmádban dolgozni, de nem tudod, hogy az itteni tudás hol fog jól jönni + lesz egy papírod, amivel könnyebben találsz majd munkát, ha kell. Sose tudhatod, hogy mi milyen élethelyzetben fog használni. :)
2017. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Közlekedésüzemvitel ellátó.

De ez egy semmitérő szak.Nem lehet vele elhelyezkedni.Még a myári gyakorlati helyen is megmondták,hogy semmit sem ér ez a papír.Plusz szerintem a vizsgám se lesz meg.Nem is érzek semmi motivációt,hogy megszerezzem.

Meg ha véletlenül el is tudnék vele helyezkedni,akkor is inkább elmennék valami gyárba futószalag mellé,az is jobb ennél.

#2 szerintem elcseszted,ahelyett hogy az álmaid megvalósítására törekedtél volna,beérted egy szakmával

2017. nov. 5. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor jelentkeztél akkor azért jelentkeztél mert nem volt jobb lehetőség vagy az elején még érdekelt a dolog?
2017. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!