Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után melyikbe...

Érettségi után melyikbe érdemes belevágni? Tudnátok véleményt adni a felsorolt iskolákról? 23éves férfi vagyok.

Figyelt kérdés

Nos 23éves vagyok És beszeretném fejezni a gimnáziumot így esti iskolába jelentkezek. Felmerült iskolának Budapesten a Hunfalvy János iskola a Semper studió felnőttek iskolája És a Gourmand Középiskola is . Nos természetesen érettségi után tovább szeretnék lépni. Gondolkodtam azon hogy elmennék ingatlanosnak. Vagy gondolkodtam azon hogy valamilyen szakmát ami érdekelne kitanulni és abban elhelyezkedni . Ami érdekelne engem az Pl a Banki szak ügyintéző , Pénzügyi nyomozó gazdaság védelmi nyomozó, Pénzügy számvitel ügyintéző, Légi utaskísérő , Reklám és marketing, Ami érdekel még az a Távközlési és informatikai hálózatszerelő , Vagy inkább vágjak bele egy szakmába és azt fejezzem be aztán abba helyezkedjek el? Csak mert azért nem szeretném hogy úgy menjen el az idő felettem hamar hogy csak tanulok és amit tanulok abban nem tudok érvényesülni dolgozni.

Köszönöm a válaszokat


2017. nov. 7. 00:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp csináld meg az érettségit, mivel a legtöbb szakma csak annak meglétével szerethető, illetve sok munkahely pláne a banki/ pénzügyi szektor minimum elvárásai között van. Persze vannak szakmák amikhez nem kell érettségi, de az nem biztos hogy érdekel téged. Az pedig, hogy 23 éves vagy ne szegje a kedved a tanulástól.
2017. nov. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerezhető*
2017. nov. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarul fogalmad sincs, hogy mi szeretnél lenni. Akkor egyelőre koncentrálj az érettségire. Aztán majd ha az meglesz, akkor már tudni fogod, hogy mennyire van még kedved tanulni, és ahhoz képest választasz folytatást. Meg az is kiderül közben, hogy mi az, amiben egyáltalán elég jó vagy ahhoz, hogy továbbtanulj.
2017. nov. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkitől.
2017. nov. 7. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!