Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociális gondozó és ápoló...

Szociális gondozó és ápoló vagy a gyógypedagógiai asszisztens képzést érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Véleményem szerint gyógypedagógiai, én is ezt végeztem anno és már 10 éve Ausztriában dolgozok. Szerintem jól fizető állás.:)
2017. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mit szeretnél csinálni. Szociális gondozó leggyakrabban felnőtt és idős emberekkel foglalkozik: bevásárlás, ebédvitel, gyógyszerek intézése, személyi segítés és ápolás (pelenkázás, fürdetés, tisztántartás, etetés - attól függ milyen állapotban van). Szociális felnőtt és nyugdíjas otthonban könnyen el lehet helyezkedni.

Gyógypedagógiai asszisztens leggyakrabban gyerekekkel és fiatal felnőttekkel dolgozik általában a gyógypedagógus munkáját segítve. Ez lehet akár irodai munka is, de pl. szintén személyi segítő feladatokat is elláthatsz vele.

Személy szerint én az utóbbit választanám, mert jobban szeretek gyerekekkel dolgozni, mint idősekkel... :) Sőt, én őket választottam, mert tanítok és mellette most kezdtem el a gyógypedagógus képzést. :)

2017. nov. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szoc. gondozó és ápoló
2017. nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szoc. gondozora nagy a kereslet. ( bar nyilvan ez attol is fugg,hogy merre laksz .)

Igazabol sok helyre lehet ezzel menni azert. Az idosek , azon belul otthon,vagy hazi segitsegnyujtas.

Fogyatekosokhoz.

Pszichiatria./szenvedelybetegek.

Korhazban ugy tudom csak segedapolo lehetsz.

Hajlektalanok.


En fogyatekos gyerekeket gondozok egy otthonban.


Aztan kulfold a cel, ott is keresik a gondozokat.

2017. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!